R, 1.12.2023

Suurperedel ja maal elavatel inimestel on tulevikus võimalik lihtsamini laenu saada

maaelu.postimees.ee
Facebook
Comments
Kümnendiku kogumine kodulaenu sissemakseks mõistliku aja jooksul käib paraku paljudele üle jõu.
Kümnendiku kogumine kodulaenu sissemakseks mõistliku aja jooksul käib paraku paljudele üle jõu. Foto: Priit Simson

Valitsus kinnitas eile täiendava 800 000 euro eraldamise Kredexile, et need kolme ja enama lapsega pered, kelle sissetulekud ei ole piisavad 10 protsendi omaosaluse kogumiseks, saaks tulevikus madalama omafinantseeringuga kodulaenu.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles, et kui seni peab suur pere tegema sissemakseks vähemalt 10 protsenti laenusummast, siis tulevikus langeb see viiele protsendile.

„Oma kodu on tähtis igale perele, seda enam neile, kus kasvab palju lapsi. Kümnendiku kogumine kodulaenu sissemakseks mõistliku aja jooksul käib paraku paljudele üle jõu, seega on oluline omafinantseeringu määra alandada,“ lisas ta.

Uue teenusega saab oma kodu soetada hinnanguliselt 1200 kolme ja enam lapsega leibkonda, kellele elamistingimused vajaks parandamist ja kellele kodulaenu madalam sissemakse on eluliselt oluline. Lisaks on võrreldes suuremate linnadega üürimise võimalused maakondades väga piiratud ja võrreldes laenumaksega tähendab üürimine üldjuhul 40-120 euro võrra suuremat väljaminekut.

Lisaks on võrreldes suuremate linnadega üürimise võimalused maakondades väga piiratud ja võrreldes laenumaksega tähendab üürimine üldjuhul 40-120 euro võrra suuremat väljaminekut.

Teise abinõuna inimeste elutingimuste parandamiseks hakkab Kredex maapiirkondades, kus tulenevalt madalast kinnisvara hinnast on pangast keeruline laenu saada, pakkuma eluasemelaenu käendust. See on eelkõige mõeldud inimestele, kes soovivad maapiirkondadesse elama asuda ja endale seal kodu soetada või olemasolev kodu korda teha. Selle teenuse minimaalne omafinantseering on 10 protsenti ning Kredex käendab kuni 80 protsenti laenusummast või kuni 80 000 eurot.

Uusi teenuseid hakkab Kredex pakkuma hiljemalt uue aasta alguses.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles