Veenilaiendite raviks sobib varemerohusalv, millesse võib lisada saialilleõisi, kastanit (sobivad kõik osad), lavendlit, majoraani. Kui pole taimi, siis lavendlit, majoraani või rosmariini võib lisada ka eeterlike õlidena. Puhast varemerohusalvi pole soovitatav aastas kasutada üle kuue nädala.
Teedest sobivad veresooni tugevdavad ja puhastavad taimed, näiteks viirpuuviljad, tatraõied, peedid, tikrid, kirsid. Puhastav ja põletikuvastane on harilik mailane.
Jalaseene ravi võtab aega
Paistes jalgadele on tehtud kaselehemähiseid, on pandud ka kott või nõu kaselehti täis ja sinna jalad pistetud. Abi saab ka varemerohusalviga määrides ja jalad tasub magades üles tõsta.
Külmetavatele jalgadele sobib hõlmikpuu- või ingveritee. Määrida võib rosmariini ja ingveri eeterliku õliga kreemiga.
Jala- ja küüneseeneravi võtab aega, see võib kesta aasta ning seen võib ikka tagasi tulla. Seepärast ei tohi ravi lõpetada enne, kui vähemalt kaks nädalat on kahjustatud pind puhas olnud. Siiski on taimeravi ohutum ega kahjusta maksa. Välispidiseks raviks sobivad vereurmarohi, aed-liivatee, lavendel, meliss, aed-monarda, pune, lepakäbid, -lehed ja -koor, iminõges, tammekoor või -lehed vannidena. Vannivette võib lisada ka äädikat või haput, näiteks sidruni- või astelpajumahla 1 sl liitri kohta. Taimelehti muljudes võib neid ka kompressina kasutada.
Taimedest võib teha määrimiseks tõmmiseid äädika või viinaga ja kasutada iga päev. Äädikatõmmist tuleb lahjendada: 1 sl äädikat 1 l vee kohta. Kui teha äädikatõmmis värskest taimest, siis nii palju lahjendama ei pea. Salvides ja kreemides võib kasutada kuusevaiku, aed-liivateed, vereurmarohtu (võib ka tinktuuri lisada), aga ka eeterlikke õlisid, nagu aed-liivatee ehk tüümian, eukalüpt, teepuu, meliss, nelk, kaneel. Ise lisan salvile ka 1 sl äädikat 1 l tõmmise kohta.