Kui kasutate aia- või metsatöödel bensiinimootoriga saagi, niidukit, trimmerit või mõnda muud tööriista, ei soovita spetsialistid neisse biolisandeid sisaldavat oktaaniarvuga 95 bensiini kallata. Kui eelistada oktaaniarvuga 98 bensiini, on muret vähem, aga umbes neli korda kallimat alkülaatbensiini kasutades saate tõenäoliselt hakkama üldse ilma probleemideta.
Kütuse arvelt ei tasu aia- ja metsaseadmetes koonerdada
„Soovitame kasutada 98 oktaaniarvuga ja biolisandivaba kütust. Kui tegemist on kahetaktiliste väikemootoritega, siis lisaks kütusele on tähtis seguõli kvaliteet,” ütles osaühingu Saemeister juhatuse liige Liina Virumäe.
Samuti tuleb silmas pidada, et kütusesegu ei ole mõtet rohkem valmis teha kui paariks nädalaks. Nimelt võib tanklakütus seistes vanaks minna ja üle 30 päeva vana kütust ei ole mõistlik masinates kasutada – võib esineda käivitusraskusi ja on oht, et mootor jookseb kokku. Muruniidukites ja -traktorites kasutatakse ilma õlita kütust, kuna mootoriõli on eraldi karteris. Sealgi soovitab Virumäe eelistada biolisandita kütust ja soovi korral lisada mootoritootja poolt välja töötatud kütuselisandit, mis säilitab tanklakütust kauem värskena ja hoiab mootori küttesüsteemi puhtana. „Seadmetes, mida kasutatakse harva ja mis suurema osa ajast seisavad, võiks kasutada alkülaatbensiini,” lisas ta.