N, 21.09.2023

Inimesed taasavastavad maakeldreid

Facebook
Comments
Maakeldrite populaarsuse kasvu taga on inimeste paranenud elujärg ja ellusuhtumise muutus: hinnatakse maalähedust ja isekasvatatud toitu.
Maakeldrite populaarsuse kasvu taga on inimeste paranenud elujärg ja ellusuhtumise muutus: hinnatakse maalähedust ja isekasvatatud toitu. Foto: Revonia Keldrikoda

Paarkümmend aastat tagasi valmis Eestis uusi maakeldreid harva, ent nüüd on pilt tänu uute ja mugavate lahenduste pakkujatele muutunud.

„Kui üheksa aasta eest betoonmoodulitest maakeldreid tootma ja paigaldama hakkasime, tundsid huvi üksikud. Telliti kümmekond moodulkeldrit aastas, nüüd oleme jõudnud kolmekohalise arvuni. Kokku oleme teostanud 450 projekti. Edeneb ka eksport, Eestist välja viime viiendiku toodangust,” kinnitas osaühingu Revonia Keldrikoda juhataja Rauno Oja.

Lihtne ja tõhus lahendus

„Selles, et maakeldrid on taasavastatud, võime suure osa „süüst” enda peale võtta,” muheles Oja. „Turundada on tulnud kõvasti. Algaastatel vaadati meile mõistmatult otsa – kuidas saab maakeldrit betoonist toota ja seda tellija jaoks kiiresti ja mugavalt püsti panna. Maakeldreid kujutleti niiskete ja ämblikuvõrke täis kõledate paikadena, aga suutsime selle eelarvamuse murda. Moodsad maakeldrid on ilusad ja puhtad, paljudele hingelähedased kohad.”

Mõistagi saab keldri ise otsast lõpuni valmis ehitada või otsida oskustega spetsialistid, aga viimaseid napib ja ehitus võib venida mitme kuu pikkuseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles