N, 1.12.2022

Maaeluminister: kunstlikke takistusi me välistööjõule ei loo

maaelu.postimees.ee
Maaeluminister: kunstlikke takistusi me välistööjõule ei loo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Maaeluminister Urmas Kruuse erisaates "Minister risttules.
Maaeluminister Urmas Kruuse erisaates "Minister risttules. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Maaeluminister Urmas Kruuse kutsus põllumajandussektori esindusorganisatsioonide ja siseministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti ning terviseameti esindajad reedel kohtumisele, et arutada hooajalise välistööjõuga seotud teemasid.

„Vältimaks eelmisel aastal saadud õppetunde, soovin sel nädalal kokku kutsuda kohtumise seotud osapooltega, et läbi arutada hooajalise välistööjõuga seotud teemad – olgu selleks siis riigis viibimine, piiriülene liikumine või tööjõuvajadus valdkonniti,“ lausus maaeluminister Urmas Kruuse. 

Kindlasti ei loo me kunstlikke takistusi välistööjõule.

„Selleks, et põllumajandus- ja toiduainesektor saaks aegsasti sel aastal oma töid planeerida, on oluline, et kõigil seotud osapooltel oleks ühtne ja selge arusaam tööjõu kasutamise ja liikumisega seotud võimalustest. Kindlasti ei loo me kunstlikke takistusi välistööjõule.“

Ministri sõnul kasutatakse põllumajandus- ja toiduainesektoris selle spetsiifika ja hooajalisuse tõttu palju välistööjõudu. Eelmise aasta kogemus näitas, et olukorras, kus välistööjõud ei saanud Eestisse ning tööjõupuuduse leevendamine kohaliku tööjõu baasil ei õnnestunud, sattusid mitmed sektorid ja ettevõtted raskustesse.

„Põllumajandus- ja toiduainesektor on riigi jaoks strateegiline valdkond. On oluline, et hoole ja vaevaga kasvatatud saak ei jääks põllule, seetõttu vajame lahendusi,“ tõdes Urmas Kruuse. „Teised riigid suutsid mullu lisatööjõudu ka kõige keerulisemal ajal sisse tuua. Meil oleks sama vajadus – kuidas seda turvaliselt teha, see eeldab kõikide osapoolte koostööd ja tahet.“

Märksõnad
Tagasi üles