T, 3.10.2023

Esimest korda kolmekümne aasta jooksul jäi põllumehel puhkus ära

Silvi Lukjanov
Facebook
Comments
Ahti Aruksaar võttis vaba aja sisustamiseks perre uue labradorikutsika Timmu, kes on viiekuune. Paremal on nelja-aastane Austraalia karjakoer Jõmmu, kes on suur abimees kevadel hanede ajamisel põldudelt. Mees loodab, et Jõmmu õpetab ka Timmule ­ameti selgeks.
Ahti Aruksaar võttis vaba aja sisustamiseks perre uue labradorikutsika Timmu, kes on viiekuune. Paremal on nelja-aastane Austraalia karjakoer Jõmmu, kes on suur abimees kevadel hanede ajamisel põldudelt. Mees loodab, et Jõmmu õpetab ka Timmule ­ameti selgeks. Foto: Erakogu

Järvamaal piima tootva Metstaguse Agro juht Teet Kallakmaa on tuntud reisimees, kes igal aastal, paremal juhul kaks korda aastas, võtab koos samas ettevõttes loomakasvatusjuhina töötava elukaaslasega ette sportliku puhkusereisi. Mida eksootilisemale maale, seda parem.

Nüüd on kõik ära jäänud, kui kevadise koroona tõttu poolikuks jäänud Hispaania rattalaager välja arvata. „Muidugi oleme pettunud ja tunneme end kehvasti, aga mis see aitab. Elukaaslane eriti, ta teeb nüüd kahe inimese tööd. Tuleb kohaneda ja kohaneme ka, kuid see ju frustreerib lõpuks. Eriti kui oleme mõlemad harjunud paar kuud aastas pikemalt puhkama, seda sporti tehes mõnel soojemal maal,” lausus ta.

Teet Kallakmaale tähendab kohanemine enamate võistluste korraldamist oma kodukandis. Seda ei nimeta ta puhkuseks, vaid tööaja õigeks planeerimiseks. „Puhkusega ma kodus olla ei oska, nii ei võtagi praegu puhkust välja. Puhkus tähendab minu jaoks kodumaa tolmu jalgelt pühkimist. Kolmekümne aasta jooksul oli 2020. aasta esimene kord, kus puhkus jäi ära.”

Kas see töötegemist segama ei hakka? Selle peale sõnas Kallakmaa, et oma aega tuleb osata planeerida, et jääks aega ka hobideks. Loomapidajast põllumehel on tööd teha iga päev, aga kui selle aja sisse ei planeeri mõnda tundi päevas endale, on midagi väga valesti, teab ta.

„Mina tiksun kevadest alates tavalisest väiksema trennikoormusega, sest oli ju kohe näha, et midagi suuremat tänavu ei toimu,” lausus Kallakmaa. Ära jäid mitmed rahvusvahelised võistlused harrastajatele. Kõik toimuvad virtuaalselt, aga see pole päris see.

Kuid mees jätkab nii jalgrattaga sõitmist kui ka talvel kiirelt pimedaks minevatel õhtutel suusatamas käimist. „Lamp pähe ja edasi. Tubased spordialad mulle lihtsalt ei istu.”

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles