K, 7.12.2022

Valgamaal õpitakse hobustega metsatöid tegema

maaelu.postimees.ee
Valgamaal õpitakse hobustega metsatöid tegema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Metsategu Eesti raskeveohobusega.
Metsategu Eesti raskeveohobusega. Foto: Erakogu

Valgamaal Tsirgumäel toimub 11.‒15. jaanuaril maaülikooli hobumetsanduse kursus, kus antakse huvilistele ülevaade hobuste kasutamisest metsatöödel.

"Rahvusparkides ja asulalähedastes metsades on omanikul ja hooldajal tihti mure puidu kättesaamisega. Samas on keskkonnakaitseliselt oluline majandada poollooduslikke kooslusi pehmete võtetega ning anda tööd maastikke hooldavatele hobustele – eriti meie ohustatud kodumaistele tõugudele," rääkis maaülikooli keskkonnakaitse ja maastikukorralduse professor Kalev Sepp maaülikooli kodulehel avaldatud loos.

Lisaks on väikeettevõtjatel ja väikemetsaomanikel tihti probleeme väikeste koguste, erisortimendi või harvesterist murimata puidu kättesaamisega. "Väikeste koguste kättesaamiseks tuleb otsida kergemat tehnikat, ja siis on hobune käepärane ning konkurentsivõimeline," lisas hobumetsanduse eestkõneleja ja Viljandi Kultuuriakadeemia kaasprofessor Priit-Kalev Parts.

Hobumetsatööde päevi korraldab Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse ja maastikukorralduse õppetool hobumetsanduse algkursuse raames.

Märksõnad
Tagasi üles