K, 7.06.2023

Lagunev Keri tuletorn tehakse lähiaastatel korda

maaelu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Keri saare ajalooline tuletorn on nii halvas seisus, et selle muinsuskaitsenõuetele vastav restaureerimine läheks maksma üle nelja miljoni euro, näitasid veeteede ameti haldusosakonna tellitud esmased uuringud ja eelprojekteerimine.
Keri saare ajalooline tuletorn on nii halvas seisus, et selle muinsuskaitsenõuetele vastav restaureerimine läheks maksma üle nelja miljoni euro, näitasid veeteede ameti haldusosakonna tellitud esmased uuringud ja eelprojekteerimine. Foto: Jaano Martin Ots

Tuleval aastal algab kokku neli ja pool miljonit eurot maksev Keri tuletorni renoveerimine, mis on oluline navigatsioonituli Soome lahes, samuti oluline kultuuripärand, kuid on hetkel juba väga halvas seisukorras.

“Kui me sellega kohe pihta ei hakka, siis võib juhtuda, et meil ei olegi seal enam midagi taastada," selgitas Veeteedeameti peadirektori asetäitja Kaidi Katus ERR-i raadiouudistele.

Järgmise kahe aasta jooksul tehakse korda tuletorni kivimüür ja paekivist trepp. Torni ülemisel metallist osal pannakse piir vihmavee läbijooksmisele. Pärast seda võetakse ette laternaruum ja kõik ülejäänud sisetööd. Esimene etapp maksab umbes 2,1, teine etapp 2,4 miljonit eurot ja 2024. aastaks peaks torn korras olema.

2021. aastal lähevad remonti Keri (pildil), Ruhnu ja Tallinna alumine tuletorn, veeteede amet jätkab riigieelarvest raha taotlemist ka teiste tuletornide korrastamiseks.
2021. aastal lähevad remonti Keri (pildil), Ruhnu ja Tallinna alumine tuletorn, veeteede amet jätkab riigieelarvest raha taotlemist ka teiste tuletornide korrastamiseks. Foto: KÜLLIKE ROOVÄLI/PM/EMF
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles