Ministeerium taotleb koroonatoetuse maksmiseks riigiabi luba Euroopa Komisjonilt

maaelu.postimees.ee
Copy
Põllumajandussektorile suunatud erakorralisest toetusest viiendik on mõeldud piimalehmakasvatajatele.
Põllumajandussektorile suunatud erakorralisest toetusest viiendik on mõeldud piimalehmakasvatajatele. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

​Maaeluministeerium edastas Euroopa Komisjonile riigiabi loataotluse põllumajandustootjatele seoses COVID-19 levikuga eraldatud erakorralise 12 miljoni euro suuruse toetuse maksmiseks.

„Töötame aktiivselt selle nimel, et COVID-19 toetus jõuaks nii kiirelt kui võimalik abivajavate põllumeesteni,“ lausus maaeluminister Arvo Aller.

Praeguseks on riigiabi loataotlus ette valmistatud ning eelmisel nädalal sai see Euroopa Komisjonile edastatud.

"Senine praktika COVID-19ga seotud riigiabi meetmetega on näidanud, et loataotluste menetlemine Euroopa Komisjonis võtab mõne nädala aega,“ sõnas ta.

Ministri sõnul on pärast erakorralise toetuse jaotuskava tutvustamist sektori esindusorganisatsioonidele detsembrikuu esimeses pooles ja nendega toetustingimuste arutamist praeguseks valmimas ka vajalikud õigusaktid toetuse jagamiseks.

Kuna õigusaktide, PRIA infosüsteemide ja protseduuride ettevalmistamine nõuab oma aja, siis erakorralise toetuse taotluste vastuvõtu algusest teavitab Maaeluministeerium esimesel võimalusel. 

„Praegune valitsus peab põllumajandus- ja toiduainesektorit strateegiliselt oluliseks sektoriks. COVID-19 mõjudega toime tulemiseks oleme sektorit toetanud MESi erakorraliste meetmetega, maaelu arengukava kaudu toidutööstustele antud COVID-19 puhangust tingitud erakorralise ajutise abiga ning erimärgistatud diislikütuse aktsiisilangetusega,“ lisas minister.

„Toetatavate sektorite valikul oleme lähtunud just sektori enda ettepanekutest. Erakorralise toetuse tingimuste väljatöötamisel lähtume põhimõttest, et ühest küljest peab see jõudma turule tootvate ettevõtjateni, teisest küljest aga tagama meie tootmise elujõu ja järjepidevuse,“ sõnas Arvo Aller.

Põllumajandussektorile suunatud erakorraline toetus jaguneb valdkonniti järgmiselt:

  • lihaveisekasvatajad – 18%,
  • seakasvatajad – 28%,
  • piimalehmakasvatajad – 22%,
  • lamba- ja kitsekasvatajad – 6%,
  • aiandussektor – 18%,
  • maheteravilja kasvatajad – 8%.

Piimalehmade, lihaveiste, sigade ning lammaste ja kitsede puhul saab toetust taotleda põllumajandusloomade registris oleva looma kohta.

Aianduse valdkonnas saavad toetust taotleda PRIA registris olevad tootjad, kes kasvatasid kartulit, maasikaid või köögivilja (kapsas, porgand, punapeet) vähemalt 1 hektaril.

Maheteravilja kasvatajatest saavad toetust taotleda mahepõllumajanduse üleminekuperioodi läbinud tootjad maheteravilja pinna kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles