K, 7.12.2022

Jahirahu levis sel aastal Eesti metsadesse Kadriorust

maaelu.postimees.ee
Jahirahu levis sel aastal Eesti metsadesse Kadriorust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Reedel, 18. oktoobril kuulutas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid välja jahirahu meie metsades jõulukuu 24., 25. ja 26. päevaks.

Jahirahu pidulik väljakuulutamine toimus Kadriorus Eesti Jahimeeste Seltsi aias. Pidulikku tseremooniat sisse juhatades tõi EJS-i president Margus Puust esile jahimeeste aktiivse osa ja vastutuse tänases ühiskonnas.

„Tänapäeva jahimees osaleb aktiivselt oma teadmiste ja kogemustega tasakaalu otsimises looduse ja inimtegevuse vahel ja seetõttu on jahimeestel vastutus nii metsloomade kui inimeste ees.“

 Paraku oleme inimestena tänaseks nii palju sekkunud looduse loomulikku toimimisse ja muutnud loomupärast ökosüsteemi, et peame oma igapäevases suhtumises loodusesse muutuma sama hoolsaks, kui kaitstes muid meile olulisi ühiskondlikke väärtusi.

„Jahikultuur pole ainult jahipidamine, see kätkeb endas lisaks traditsioonide hoidmisele ka keskkonnakaitset ning elu maal. Paraku oleme inimestena tänaseks nii palju sekkunud looduse loomulikku toimimisse ja muutnud loomupärast ökosüsteemi, et peame oma igapäevases suhtumises loodusesse muutuma sama hoolsaks, kui kaitstes muid meile olulisi ühiskondlikke väärtusi,“ sõnas president Kersti Kaljulaid oma kõnes.

Vastates ajakirja Eesti Jahimees küsimusele, milline on jahinduse osa keskkonna- ja looduskaitses, tõi president välja jahimehe kui loodusliku tasakaalu hoidja rolli.

„Näen jahindust looduskaitse osana just selle koha peal, kus inimene ise on loodusliku tasakaalu mingil põhjusel paigast ära löönud ja seetõttu hakkab mõni liik konkurentsis teisele alla jääma. Inimestel on soov, et meie metsade liigirikkus ei väheneks, me püüame ju hoida seda, mis meil on, ja siin tulevad jahimehed appi seda tasakaalu reguleerima,“ sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles