E, 5.12.2022

Õpilane aasta õppeasutuse juhist: "Sinuga tõmbaks küll sae käima!"

maaelu.postimees.ee
Õpilane aasta õppeasutuse juhist: "Sinuga tõmbaks küll sae käima!"
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aasta õppeasutuse juhi tiitliga tunnustati Haana Zuba-Reinsalu Luua Metsanduskoolist (paremal). Auhinna andis üle kooli õpilane Kertu Evert.
Aasta õppeasutuse juhi tiitliga tunnustati Haana Zuba-Reinsalu Luua Metsanduskoolist (paremal). Auhinna andis üle kooli õpilane Kertu Evert. Foto: Mihkel Maripuu

Laupäeval Alexela Kontserdimajas toimunud aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ kuulutati välja laureaadid 12 kategoorias ning anti välja kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat. Aasta õppeasutuse juhi tiitliga tunnustati Haana Zuba-Reinsalu Luua Metsanduskoolist.

“Aitäh, et sinust õhkub rahu, toetust ja kindlust. Sa seisad selle eest, et oleksime asjalikud mitmel rindel. Sinu sõnavõtud meenutavad, mis on elus päriselt tähtis. Sa oled loonud koolipere, kes teeb maailma parimat kooli. Sinuga tõmbaks küll sae käima"” kirjeldas oma koolijuhti laureaadi praegune õpilane Kertu Evert, kes sel sügisel tuli naiste arvestuses Eesti meistriks raiespordis.

Foto: Mihkel Maripuu

“Ma olen õnnelik inimene, sest ma saan teha tööd, mida ma armastan, nende inimestega, kes mind toetavad, ja keskkonnas, millest ma hoolin. Aitäh sulle, kallis Luua koolipere!” tänas Haana Zuba-Reinsalu tunnustuse eest.

Ma olen õnnelik inimene, sest ma saan teha tööd, mida ma armastan, nende inimestega, kes mind toetavad, ja keskkonnas, millest ma hoolin.

„Sel kevadel õppisime kõik väga palju – õppisime teisiti õppima ja õpetama. Kallid õpetajad, te lõite võrratuid lahendusi selleks, et ootamatutes oludes seda parimal moel teha. Olen teile südamest tänulik,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps, lisades, et „täna tunnustame neid, kellel on erilisi teeneid Eesti hariduse ees. Tänan kõiki Eestimaa õpetajaid, kes on teinud oma tööd suure pühendumusega.“

Kümne kategooria laureaadid pälvisid 10 000 eurot ning elutööpreemia laureaadid 65 000 eurot. Esmakordselt said rahalise preemia suurusega 3000 eurot ka kümne kategooria nominendid, kes ei osutunud laureaadiks. Väiksemate auhindadega tunnustati hariduse sõbra ja haridusteo kategooria laureaate ja nominente.

Laureaadid

 • Aasta lasteaiaõpetaja: Moonika Suurmaa, Rakvere Rohuaia Lasteaed
 • Aasta klassiõpetaja: Heidi Öövel, Tartu Kroonuaia Kool
 • Aasta klassijuhataja: Ilona Võik, Lähte Ühisgümnaasium
 • Aasta põhikooli aineõpetaja: Cathlen Haugas, Urvaste Kool, Lüllemäe Põhikool
 • Aasta gümnaasiumiõpetaja: Ljudmilla Roždestvenskaja, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
 • Aasta kutseõpetaja: Eduard Brindfeldt, Tallinna Tööstushariduskeskus
 • Aasta huvialaõpetaja: Riivo Jõgi, Põlva Muusikakool, Viljandi Muusikakool, Nõmme Muusikakool
 • Aasta tugispetsialist: Iris Degtjov, Rajaleidja Keskus Kärdlas
 • Aasta õppejõud: Maria Murumaa-Mengel, Tartu Ülikool
 • Aasta õppeasutuse juht: Haana Zuba-Reinsalu, Luua Metsanduskool
 • Aasta hariduse sõber: Riigimetsa Majandamise Keskus
 • Aasta haridustegu: Cleveron Akadeemia - töökohapõhise kõrgharidusõppe käivitamine, Cleveron AS, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
 • Riiklik haridustöötaja elutööpreemia: Laine Belovas, Talvi Märja, Aleksei Turovski

Aasta õpetaja konkurss algas kevadel, mil kandidaate said esitada kõik soovijad. Kokku esitati 2051 kandidaati. Järgmise sammuna asusid tööle piirkondlikud komisjonid ning kõrghariduskomisjon, kelle arutelude tulemusel jõudis finalistide vooru 235 õpetajat ja haridustöötajat.

Nende seast valis riiklik komisjon välja igas kategoorias kolm nominenti, kelle seast selgusid laureaadid.

Märksõnad
Tagasi üles