Põllumajandusloendusel saab viimast nädalat veebis osaleda

Klaviatuur FOTO: Ekraanitõmmis reporter.ee videolt

Kõigil põllumajandusloenduse nimekirjas olevatel majapidamistel on veel kuni 20. septembrini võimalik küsimustikule veebis vastata. Pärast seda võtab nendega ühendust statistikaameti telefoniküsitleja. Loendus kestab 15. novembrini ja see on hea võimalus anda teada, mis valdkonnad põllumajanduses rohkem tähelepanu ning rahastust vajavad.

Põllumajandusloenduse projektijuhi, statistikaameti juhtivanalüütiku Eve Valdvee sõnul on seni ametile edastatud 14,4% küsimustikest. „Soovitan loendusel siiski osaleda veebis, sest see ei võta üldjuhul kauem aega kui paarkümmend minutit. Paljud andmed on küsimustikus eeltäidetud ja veebis saab vastata mugavalt endale sobival ajal,“ selgitas Valdvee.

Loendusel osalemine on loendusnimekirjas olevatele majapidamistele kohustuslik. Andmeid kogutakse majapidamise juhtimise, maakasutuse ja loomade arvu kohta. Osa andmeid (sh tööjõu, muude tulutoovate tegevuste, loomakasvatushoonete ja sõnnikumajanduse andmed) küsitakse ainult vastavasse valikusse langenud majapidamistelt.

Euroopa Liidu (ELi) riikidele on põllumajandusloenduste korraldamine kohustuslik, sest loenduse andmed on ELi ühise põllumajanduspoliitika aluseks. Põllumajanduspoliitika määrab ära, kellele makstakse toetusi, mistõttu on andmete esitamine põllumeestele endale väga vajalik. Loenduse tulemusel saavad ministeeriumid, Euroopa Liidu institutsioonid, teadusasutused ja ettevõtjad vajaliku sisendi põllumajandusvaldkonna otsusteks.

  • Põllumajandusloenduse küsimustikku saab täita aadressil estat.stat.ee. Veebikeskkonda saab sisse logida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga.
  • Lähemalt saab loenduse kohta lugeda stat.ee/pollumajandusloendus. Loenduse tulemused avalikustatakse 2021. aastal statistikaameti andmebaasis.
  • Põllumajandusloendust kaasrahastab Euroopa Komisjon.
Tagasi üles
Back