T, 29.11.2022

Tasuta marutaudivaktsiini sai üle 1100 koera ja kassi

maaelu.postimees.ee
Tasuta marutaudivaktsiini sai üle 1100 koera ja kassi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lemmikloomi on jätkuvalt vaja marutaudi vastu vaktsineerida, sest meie idapoolses naaberriigis on marutaud laialt levinud. 
Lemmikloomi on jätkuvalt vaja marutaudi vastu vaktsineerida, sest meie idapoolses naaberriigis on marutaud laialt levinud. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Augusti lõpus vaktsineeriti Põlva-, Võru- ja Valgamaal läbi viidud kampaania käigus kolme päeva jooksul 624 koera ja 477 kassi. Kagu-Eestis vaktsineeriti 1101 koera ja kassi marutaudi vastu.

Veterinaar- ja Toiduameti peaspetsialisti Enel Niine sõnul võib kampaania tulemustega igati rahule jääda.

„Kohalikud elanikud olid väga teadlikud marutaudi ohtlikkusest ning mõistsid vaktsineerimise vajalikkust. Kuigi oleme marutaudivaba riik, piirneb Eesti idast riigiga, kus marutaudi oht meid vahetult varitseb. Seega on oluline, et koerad ja kassid nii mujal Eestis kui antud piirkonnas oleksid selle haiguse vastu vaktsineeritud,“ selgitas Niin.

„Marutaud on surmav haigus, mis ei ohusta üksnes lemmikloomi, vaid kujutab suurt ohtu ja lõppeb surmaga ka inimesele. Lemmikloomade vaktsineerimine on vajalik, sest valdav osa inimeste haigestumistest on seotud koerahammustusega,“ kirjeldas Niin.

Marutaud on surmav haigus, mis ei ohusta üksnes lemmikloomi, vaid kujutab suurt ohtu ja lõppeb surmaga ka inimesele.

Kampaania käigus vaktsineeriti marutaudi vastu Valgamaal 247, Põlvamaal 454 ja Võrumaal 400 koera ja kassi. Eelmisel aastal vaktsineeriti kampaania käigus Võru- ja Põlvamaal üle pooletuhande lemmiklooma. Kahel päeval sai vaktsiinisüsti marutaud vastu 317 koera ja 185 kassi.

Veterinaar- ja Toiduamet tänab kõiki kampaaniaga liitunud Kagu-Eesti loomaarste, loomakliinikud, kohalikke omavalitsusi jt, kes kampaaniasse panustasid.

Märksõnad
Tagasi üles