P, 27.11.2022

Põltsamaa roosiaia maaküsimus sai lahenduse

maaelu.postimees.ee
Põltsamaa roosiaia maaküsimus sai lahenduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põltsamaa roosiaias on erinevaid sorti roose üle 200.
Põltsamaa roosiaias on erinevaid sorti roose üle 200. Foto: Elmo Riig

Valitsus andis täna, 27. augustil Keskkonnaministeeriumile loa võõrandada Põltsamaa vallale tasuta 0,14 hektari suurune Roosi kinnistu. Sellega saab lahenduse aastaid kestnud probleem, mille põhjustas Põltsamaa roosiaia ebaseaduslik laienemine riigimaale.

Keskkonnaminister Rene Koka sõnul kaalus Keskkonnaministeerium koos vallaga eri lahendusevariante, kuidas Põltsamaa roosiaia riigimaale istutatud osa säästa.

„Riigi sooviks oli kohalikku keskkonda rikastav roosiaed säilitada ja seega oli meie eesmärgiks otsida kõiki osapooli rahuldav lahendus. Nüüd otsustab juba vald, kuidas ta roosiaia osaks oleval endisel riigimaal hoolduse edaspidi korraldab,“ lausus keskkonnaminister.

Põltsamaa vallavalitsus taotles roosiaia kasutuses olevat 0,14 hektari suurust riigimaa tükki enda omandisse avalikult kasutatava haljasalana, pargi ja puhkealana kasutamiseks. Sellel maatükil, mis moodustab väikese osa kogu roosiaiast, paikneb aia pargirooside kollektsioon.

Roosiaed on kujunenud piirkonna oluliseks turismiobjektiks. Põltsamaad tuntakse rooside linnana ning Põltsamaa vald soovib tagada ainulaadse roosikollektsiooni säilimise ja selle jätkuva eksponeerimise avalikkusele.

Unikaalne roosikollektsioon on osa Eesti aianduskultuurist ning selle säilitamine ja edaspidine kasutamine avaliku puhkealana on käsitletav kohaliku omavalitsuse üksusele pandud kultuuritöö korraldamise ülesandena.

Märksõnad
Tagasi üles