Operail plaanib raudteel veetava vilja hulka kolmekordistada

Eesti teravili.

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Operail plaanib sel aastal suurendada rööbastel liikuva vilja hulka kolm korda.

Sel hooajal ostis Operail viljaveoks 75 uut pealt laetavat puistekonteinerit, kasvatades oluliselt raudteel veetava vilja kogust, teatas ettevõte.

"Oleme arvestanud, et heas tempos liikudes suudame sel viljahooajal maanteelt raudteele tuua 6000 veoauto jagu vilja ehk kolm korda rohkem kui eelmisel aastal," sõnas Operaili multimodaalsete vedude juht Urmas Peterson pressiteates.

"Vili liigub konteinerites, sest see võimaldab kiirelt vilja ümber laadida autolt vagunile või vastupidi – nii ei sea viljavedu raudteel spetsiifilisi nõudmisi elevaatorite infrastruktuurile," märkis ta.

Konteinerite kasutuselevõtu üheks väljakutseks oli kiirendada vilja pealelaadimisele kuluvat aega, konteinerite tühjendamine toimub tavapäraselt spetsiaalsete konteinerkalluritega.

"Vilja peale laadimiseks töötasime koostöös partneritega välja viisi, kuidas turvaliselt ja kiirelt eemaldada konteinerite katteid ja neid hiljem taas peale panna ja kinnitada," rääkis Peterson. Nii ei pea autojuht konteineri katuse avamiseks või sulgemiseks ronima nelja meetri kõrgusele, vaid saab seda teha koormarihmade kaudu maas seistes.

Lisaks viljale liigub konteinerites rööbastel ka muid kaubagruppe. Aasta esimese seitsme kuuga on Operail siseriikliku konteinerrongiga transportinud 70 protsenti enam konteinereid kui möödunud aasta samal ajal.

Populaarne

Tagasi üles
Back