K, 7.12.2022

Tere ja Farmi piimatootmine koondus uue nimega ühisettevõtte alla

maaelu.postimees.ee
Tere ja Farmi piimatootmine koondus uue nimega ühisettevõtte alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ülo Kivine.
Ülo Kivine. Foto: Erik Prozes

Eesti toiduainetetööstuse kontsern Maag Grupp OÜ kujundas ümber talle kuuluvate piimatööstuste struktuuri ning viis Tere ASi ja ASi Farmi Piimatööstus ühise ettevõtte Nordic Milk alla.

„Korrastasime Maagi piimatööstuskontserni struktuuri ning lõime oma piimatööstusettevõtetest Maag Grupi sees piimatööstuskontserni Nordic Milk,“ sõnas Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse nõukogu esimees Roland Lepp.

„Uus struktuur tagab piimatööstuste efektiivsema juhtimise ning loob parema platvormi ettevõtete tegevuse laiendamiseks nii Lätti kui Leetu ning miks mitte ka Põhjamaadesse. Meie eesmärk on olla piirkonna juhtiv toiduainetetööstuse kontsern, mis eeldab aktiivset laienemist kõigil lähiturgudel. Otsime selleks püsivalt uusi võimalusi.“

„Nordic Milk on Maag Grupile kuuluv piimandusettevõtete kontsern, mis aitab meil grupi ettevõtteid efektiivsemalt majandada ning uusi turge vallutada,“ lausus Tere ASi ja ASi Farmi Piimatööstus juhatuse esimees Ülo Kivine. „Selge ja arusaadav struktuur, tugevad tööstused ja kaubamärgid Tere ja Farmi ning innukas soov kasvada on Nordic Milki põhikreedo.“

„Nordic Milki omanikule Maag Grupile kuuluvad ka lihatööstusettevõtted, mistõttu otsime kindlasti uusi sünergiaid ka erinevate grupisiseste tööstuste vahel,“ lisas Ülo Kivine.

„Farmi Piimatööstus ja Tere AS on mõlemad suured ja väärikad Eesti ettevõtted ning eesmärk on kontserni ekspordile suunatus ja eksporditegevuse arendus, suurem ühisosa ettevõtete vahel, protsesside suurem konsolideerumine ning funktsioonide ühildamine.“

  • Tere AS ja Farmi Piimatööstuse AS on Eesti juhtiv piimatööstuste grupp, mille konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub ligi 400 erinevat piimatoodet.
  • Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad iga päev 500 tonni piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut 20 erinevasse riiki.
  • Tere ja Farmi piimatööstuste neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 572 inimest.
Märksõnad
Tagasi üles