Politsei sunnib karantiini ajal elukohta korrastanud Ukraina töölised riigist välja

Nopri talu peremees Tiit Niilo ütles, et tema juurde Ukrainast saabunud töölistele anti korraldus riigist lahkuda, sest politseireidi ajal ei olnud nad karantiinipaigas lamamas, vaid korrastasid oma elupaigaks mõeldud ruume.

FOTO: Tomi Saluveer/Lõuna-Eesti Postimees

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) korraldusel peavad riigist lahkuma 12 erilennukiga Ukrainast saabunud meest ja naist, kes PPA ja Terviseameti ühisreidil osalenud ametnike hinnangul tegid karantiini ajal tööd.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võõrtööliste tööandjad on riigiameti otsusest hämmingus ja eitavad karantiinisolijate töötegemist. Kui just oma elukoha eest hoolitsemist – ukseesise harjaga pühkimist ja külmiku ühest majast teise vedamist – tööks ei pea nimetama.

Eesti rahva tervise ja riigi julgeoleku kaitset põhjenduseks toov riigist väljasaatmise otsus puudutab ASis Platex nelja meest. 21. juulil saabusid mehed Eestisse, 5. augustil käisid teist korda koroonatesti tegemas, mis nad veel kord terveks tunnistas, ja kaks päeva hiljem saabus PPA korraldus riigist lahkuda, kuna mehed on oht Eesti rahva tervisele.

Populaarne

Tagasi üles
Back