Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pollis saab tutvuda vähelevinud puuvilja- ja marjakultuuridega

Söödava kuslapuu masinkoristus Pollis, Seedri puukoolis. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Polli aiandusuuringute keskus ootab 16. juulil huvilisi vähelevinud puuvilja- ja marjakultuuride esitluspäevale. Juttu tuleb sordikollektsioonidest, sinise kuslapuu ja toompihlaka tähtsusest ning tootearenduskatsetest.

Uute kultuuride kasvatamise kogemusi jagab spetsialist Mailis Vinogradov. Päeva esimeses pooles külastatakse vähelevinud kultuuride sordikollektsiooni ning kogutakse teadmisi katsetulemustest ja erinevatest sortidest. Seejärel annab teadur Reelika Rätsep ülevaate sinise kuslapuu ja toompihlaka tähtsusest lähtuvalt biokeemiliste ühendite sisaldusest.

Muu hulgas tuleb juttu vähelevinud kultuuride tootearenduskatsetest ja paljundamisvõimalustest, millest räägivad teadur Liina Arus ja spetsialist Mailis Vinogradov. Välisesinejana kõneleb pihlakaveini valmistamisest veinimeister Külli Must (Alatskivi Mõisamaitsed OÜ).

Esitluspäev toimub algusega 10 Polli aiandusuuringute keskuses Viljandimaal. Programmi ja esinejatega saab lähemalt tutvuda SIIN. 

Osavõtt on tasuta ja esitlustegevus toimub „Teadmussiirde pikaajaline programm aianduse tegevusvaldkonnas” raames. Üritust toetab Euroopa Liit.

Tagasi üles
Back