Maasikabuss viib põhjarannikult Peipsi äärde maasikaid korjama

Maasikad.

FOTO: Elmo Riig

Esmakordselt Eestis pannakse tööle maasikabuss, mis toob pealinlased ja Rakvere rahva Peipsi äärde endale maasikaid korjama - ühtlasi on Suitsu Talu maasika põllule oodatud korjajad ka mujalt Eestist. 

Maasikapõldudel on kätte jõudnud aasta kõige kiirem aeg. Suitsu Talu kutsub sel puhul oma maasikapõldudele korjajaid üle Eesti, kuid Tallinna ja Rakvere rahva jaoks pannakse käima maasikabuss, mis teatud kuupäevadel toob korjajad põllule ise marju korjama. Esialgu on planeeritud kaks reisi, mis toimvad 27. juunil ja 4. juulil. Järgmised reisid planeeritakse vastavalt huvile ja maasikate valmimisele. 

Suitsu Talu noorperemees Romet Villemson ütles, et abikäed põllul on praegu teretulnud, kuid maasikabuss on pandud käima just selleks, et pakkuda inimestele võimalust korjata omatarbeks marju otse põllult.

"Soovime inimestele jagada rõõmu oma magusatest maasikatest ja elavdada maaturismi sel kaunil suvel. Kui talvevarud korjatud, siis leiab igaüks endale meelepärase suve nautimiseks Peipsi ääres."

Buss võtab eelisjärjekorras peale eelnevalt registreerinuid ja vabade kohtade olemasolul ka viimase hetke tulijaid. Bussi väljumine toimub Ülemiste parklast kell 6.30 ja Rakvere Põhjakeskuse parklast kell 7.45. Bussi all on jahutusega pagasiruum, et maasikas värskena koju jõuaks.             

Korjamisel on maasika hind pidevas muutumises sõltuvalt turuhinnast. 

Populaarne

Tagasi üles
Back