K, 7.12.2022

MTA tuletab meelde: täna on maamaksu tasumise tähtaeg

maaelu.postimees.ee
MTA tuletab meelde: täna on maamaksu tasumise tähtaeg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kinnisvaramaksude osakaal maksutulust oli 2019. aasal Eestis 0,6 protsenti ja Euroopa Liidu riikides keskmisena 3 protsenti. Foto on illustreeriv.
Kinnisvaramaksude osakaal maksutulust oli 2019. aasal Eestis 0,6 protsenti ja Euroopa Liidu riikides keskmisena 3 protsenti. Foto on illustreeriv. Foto: Marko Saarm

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et teisipäeval, 31. märtsil on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg. Kuni 64-eurone maamaks tuleb teisipäevaks tasuda korraga.

Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tasuda 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on võimalik tasuda kuni 1. oktoobrini, teatas maksu- ja tolliamet (MTA). 

Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTA-st. Kui inimene jättis tuludeklaratsiooni täites osa tagastatavast summast maamaksu kohustuse summa ettemaksukontole, siis arvestatakse maamaks sealt automaatselt.

Maamaks tuleb tasuda 321 000 juriidilisel ja füüsilisel isikul kogusummas 59,6 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse. Tänase seisuga on maamaks tasutud või piisav summa ettemaksukontol olemas ligikaudu pooltel neist, kellel on maamaksu kohustus.

  • Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTA-s ajatada.
  • Taotluse esitamiseks tuleb e-MTA-sse sisse logida ning valida menüüst "Arvestus", seejärel "Ajatamine" ja lisan uue taotluse.
  • Täpsemad juhised ajatamise kohta leiab aadressilt www.emta.ee.

Sellest aastast on võimalik tellida oma maamaksunõuete tasumiseks e-arve, mis annab võimaluse oma maamaksukohustus täita mugavalt, kontaktivabalt ja tähtaegselt. E-arve saab tellida internetipangast, arved.ee veebilehelt või e-MTA "Arvestuse" menüüpunkti "E-arve tellimine" kaudu.

Tellimuse tegemisel tuleb kasutada e-MTA ettemaksukonto viitenumbrit, mille leiab maamaksuteatelt või MTA veebilehelt personaalse viitenumbri otsingu kaudu. Tellimus jääb kehtima ka järgnevatele maamaksu nõuetele, mille tasumise tähtpäevad on igal aastal 31. märtsil ja 1. oktoobril.

MTA tuletab ka meelde, et füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 30. aprillil. MTA kliendibürood üle Eesti on suletud ja deklaratsioone saab esitada elektrooniliselt. MTA paneb koroonaviiruse riskirühma kuuluvatele inimestele südamele, et kui neil ei ole kodus võimalust elektroonilise deklaratsiooni esitamiseks, siis nad ei läheks selle tegemiseks näiteks külla sugulastele või tuttavatele. MTA võtab tuludeklaratsioone vastu ka pärast aprilli lõppu.

Tuludeklaratsiooni on praeguseks esitanud 648 000 inimest ja esitamata veel hinnanguliselt 100 000 inimesel. Tulumaksu on tagastatud 162 miljonit eurot 492 000 inimesele, juurde tuleb tulumaksu maksta pea 43 000 inimesel kokku 26,7 miljonit eurot. Enammakstud tulumaksust on annetatud kokku 112 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles