Põllumajanduse tippjuht lahkub Väätsa Agro juhi kohalt

Mullu tunnustati Margus Mulda põllumajanduse tippjuhi tiitliga.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Eesti ühest suurimast põllumajandusettevõttest Trigon Dairy Farming Estonia (TDFE) lahkub juhatuse liige Margus Muld, tema tööüles­anded võtab üle Väätsa Agro juhatuse liige ja tegevjuht ­Lenno Link. 20 aastat koos töötanud meeste teed lähevad lahku 1. aprillil.

Lenno Link.

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Väätsa Agro juhatuse liige ja tegevjuht Lenno Link, mis muutub teie töös?

Mulle tulevad juurde kõik Marguse tööülesanded. Töötame Väätsa Agro ASis koos Margusega aastast 2012, ajast, mil TDFE Väätsa ostis. Meil oli koos töötades jaotatud, et mina, agronoomiharidusega, tegelesin ettevõttes rohkem taimekasvatusega ja veterinaariaharidusega Margus loomakasvatusega.

Margus on vastutustundlik inimene, ta muretses ka selle pärast, kuidas meil siin töö edasi läheb. Ta ei lahku vaenus ega vihas.

Juhatuse liikmena töötas Marguse suurte arendusprojektidega ja suhtles meediaga. Igapäevane ettevõtte majandamine oli rohkem minu õlul. Kuid suuresti käis töö meil käsikäes, arutasime kõik koos läbi. Margus on väga laia silmaringi ja suure töövõimega. Nendest aruteludest hakkan kõige rohkem puudust tundma. Edaspidi lasub kogu vastutus minu õlgadel ja seetõttu tuleb rohkem tööd teha, et õigeid otsuseid vastu võtta.

Millised kokkulepped on teiega sõlmitud edasiseks, sest teadaolevalt alustab Margus Muld ­­­ 1. aprillist tööd Austria investorite omanduses olevas Vaklak OÜs?

Trigon Dairy Farming Estonia juhtkonnas oleme kokku leppinud, et teiseks juhatuse liikmeks Väätsa Agros saab praegune kontserni finantsjuht Rando Tomingas. Ta on mulle toeks pankadega suhtlemisel ja läbirääkimistel, ka minu asendaja puhkuse ajal või kui haiguse tõttu töölt eemal peaksin viibima.

Millal saite teada Margus Mulla plaanist ettevõttest lahkuda?

Siis kui ta selle otsuse tegi, eelmise aasta detsembris. Margus on vastutustundlik inimene, ta muretses ka selle pärast, kuidas meil siin töö edasi läheb. Ta ei lahku vaenus ega vihas. Seda näitab kasvõi seegi, et pärast puhkust tuleb Margus veel kolmeks nädalaks tööle TDFEsse, et asjad saaksid kõik kenasti üle antud.

Margusega oli ülihea koos töötada, tal on ka mõnus huumorisoon. Tema professionaalsus loomakasvatushoonete arendamisel ja inimeste juhtimisel on täielik Eesti tipp. Ta on õigusega saanud põllu­majanduse tippjuhi ja aasta põllumehe tiitlid.

Miks Margus Muld otsustas Trigon Dairy Farmingust lahkuda?

Arvan, et pärast Kärla põllumajandusühistu müüki eelmise aasta lõpus vähenes ta töökoormus. Olgem ausad, ka OÜ Kaiu LT 1100 loomakohaga on välja arendatud ja suur töö on tehtud ka Väätsa Agros, kus nüüd juba 3300 loomakohta. Täitsa mõistan, et ülesanne kolm korda suuremas ettevõttes Vaklak on põnevam. Margus ju veel noor mees, jõuab teha küll ja küll.

Marguse lahkumine tegi muidugi kurvaks, sest oleme 20 aastat eri põllumajandus­ettevõtetes koos töötanud.

Alustasime koos pärast 2000. aastal Eesti Maaülikooli lõpetamist. Kooliajal me kokku ei puutunud, kuid olime mõlemad kandideerinud Vigala Latte OÜsse Raplamaal. Osutusime valituks, Margus loomakasvatusjuhi ja mina agronoomina. Seal meie koostöö algas. Vigala Lattes töötasime alla aasta, sest itaallastest omanike arusaam põllumajandusest oli midagi muud, kui meie koolis õppisime. Lahkusime sealt samal ajal.

2003. aastal viis töö meid jälle kokku. Margus töötas Läänemaal Nigula Piim OÜs tegevjuhina ja ta kutsus mind tööle agronoomiks. 2006. aastal kandideeris Margus tööle TDFEsse ja mõni kuu hiljem kutsus mind tööle OÜ Kaiu LT tegevjuhiks.

Tundub, et 1. aprillist lõpeb meie koostöö ühes ettevõttes, kuid kindlasti hakkame tegema koostööd põllumajandusvaldkonnas. Mina olen oma edasised plaanid sidunud Väätsa Agroga.

Milline on teie läbisaamine Trigon Dairy Farming Estonia nõukogu esimehe Joakim Heleniusega, kui palju peate otsustamisi läbi rääkima?

Julgeksin öelda, et väga hea (naerab – toim.). Kõik täht­samad otsused arutame läbi nii Joakimi kui ka Randoga (Rando Tomingas, Trigon Dairy Farming Estonia ­finantsjuht). See pole ainult vajadus, vaid ka soov, sest arukates argumenteeritud vestlustes selgub tõde.

Joakim Helenius: hea juht jääb loomulikult teistele silma  

Joakim Helenius.

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Kuidas suhtusite sellesse, kui ettevõtte tippjuht Margus Muld teatas soovist lahkuda?

Margus on Trigonis töötanud 14 aastat. Ta on aidanud üles ehitada Eesti suurima farmi Väätsal ja Eesti kõige suurema piimatootlikkusega farmi Kaius. Mõlemad farmid on saavutanud professionaalse taseme ja on arusaadav, et Margus soovis endale uut ja keerulisemat ülesannet.

Eestis pole väga palju suuri põllumajandusettevõtteid. Seega kogemust, kuidas suurt põllumajandusettevõtet juhtida, on vähestel. Kui inimene on hea juht, jääb ta loomulikult teistele konkurentidele silma.

Milliseid muutusi teete Trigon Dairy Farming Estonia tegevustes pärast ühe tippjuhi lahkumist?

Muudatusi plaanis ei ole. Soovime endiselt saada suunanäitajaks keskkonnasäästliku ja jätkusuutliku põllumajandustoorainete ja energia tootjana.

Populaarne

Tagasi üles
Back