RMK palub ka looduses vältida rahvarohkeid matkaradu

RMK matkarada

FOTO: / Kasper Mäe/Virumaateataja

iigimetsa Majandamise Keskus (RMK) palub koroonaviiruse leviku tõttu olla ka looduses liikudes tähelepanelik, vältides rahvarohkeid matkaradu ja hoides distantsi teiste liikujatega.

„Riigimetsa matkarajad on viimastel päevadel osutunud looduses liikujate seas väga populaarseks," ütles RMK külastuskorralduse osakonna juhataja Marge Rammo.

"Kahtlemata on looduses liikumine väga hea võimalus hoida värskes õhus tervist ja tugevdada immuunsüsteemi. Küll aga tasub koroonaviiruse leviku tõkestamiseks meeles pidada, et radadel liikudes tuleb hoida distantsi teiste inimestega ning järgida kohapealseid suunaviitasid, et vähendada vastutulevate inimeste hulka."

RMK-l on üle Eesti looduses sadu külastusobjekte, seega on riigimetsas ruumi kõigile, tuleb vaid külastatavust hajutada. Suurte rahvahulkade ühte piirkonda koondumise ja sellega kaasneva nakkusohu vähendamiseks tuleb vältida ülipopulaarseid külastusobjekte nagu Viru raba ja Keila-Joa park, ning avastada vähemtuntud radu.

Enimkülastatud matkaradade väisamist võiks vähendada ka seetõttu, et see koormab konkreetse objektiga seotud keskkonda.

Enimkülastatud matkaradade väisamist võiks vähendada ka seetõttu, et see koormab konkreetse objektiga seotud keskkonda. Rahvarohkete radade kohta leiab teavet Loodusega koos kodulehelt.

"Kui matkaraja juures asuvas parklas on üle kümne auto, tasub sõita edasi ja leida "RMK Loodusega koos" rakenduse või kodulehe abil järgmine, vähemkülastatud objekt. Kuigi RMK külastuskeskused on klientidele suletud, saab küsida meie teabejuhtidelt soovitusi metsapuhkuseks e-posti aadressil loodusegakoos@rmk.ee ,“ rääkis Rammo.

Kindlasti tuleb jälgida, et looduses rännates ei jäetaks endast maha taskurätikuid, joogitopse, toidunõusid jmt, mida loodusesse on kaasa võetud ning mis teisi inimesi ja keskkonda võivad ohustada.

  • Täpsemaid juhiseid tervise- ja keskkonnasõbralikuks looduses liikumiseks saab lugeda Loodusega koos kodulehelt. 

Populaarne

Tagasi üles
Back