Veel üks sooja talve mõju: jahimehed ei saa hunte kätte

Jahimeestel aitab hunte üles leida lumel olevad jäljed, sel talvel seda abi pole ja suure tõenäosusega plaanitud hulgal hunte kätte ei saadagi.

FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Tänavuse hundijahi hooaja lõpuni on jäänud alla kolme nädala, aga küttimisplaanist on veel kõvasti üle poole täitmata. Nii pöörduski Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) juhatus Keskkonnaministeeriumi poole ettepanekuga pikendada hundijahti märtsi lõpuni.

„Sel aastal on olnud väga soe talv ning puudunud on hundijahiks vajalik lumikate, mistõttu ei ole olnud võimalik riigi poolt kehtestatud küttimismahtu täita,“ selgitas EJSi president Margus Puust ja lisas, et selle täitmata jätmine võib suurendada hundi poolt tekitatud kahjude hulka.

Pöördumises on juhitud tähelepanu asjaolule, et kuuajane jahihooaja pikendamine ei pruugi kindlustada küttimismahtude täitmist, kui soojad ilmad peaks jätkuma ka märtsis.

EJSi juhatuse liige Tiit Tammsaare sõnul on hundid tekitanud mitmes eesti piirkonnas kahju, murdnud koeri ja koduloomi. „Jahihooaja pikendamine oleks arvestades ilmastikuolusid oluline samm küttimismahtude täitmisel,“ selgitas Tammsaar.

Hundijaht kestab Eestis novembri algusest kuni veebruari lõpuni. Keskkonnaamet kehtestas küttimismahuks 82 isendit, 6. veebruari seisuga on kütitud 32 hunti.

Populaarne

Tagasi üles