N, 6.10.2022

Mesinikud tunnustasid presidenti mesilaste sõbra tiitliga

maaelu.postimees.ee
Mesinikud tunnustasid presidenti mesilaste sõbra tiitliga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Kersti Kaljulaid on aastaid pidanud mesinike liiduga koostöös Kadriorus mesialsi ning seisnud järjekindlalt puhta looduse, kliimamuutustega võitlemise ning elurikkuse hoidmise eest.
President Kersti Kaljulaid on aastaid pidanud mesinike liiduga koostöös Kadriorus mesialsi ning seisnud järjekindlalt puhta looduse, kliimamuutustega võitlemise ning elurikkuse hoidmise eest. Foto: Joakim Klementi

7. detsembril toimus Türil igasügisene Eesti Mesinike Liidu üldkoosolek, kus otsustati, kes saavad sel aastal Aasta mesiniku ja Aasta mesilaste sõbra tiitlid.

Eesti Mesinike Liit (EML) valis oma üldkoosolekul 2019. aasta mesilaste sõbraks Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi ning 2019 Aasta Mesinikuks Rein Männiste.

"President Kersti Kaljulaid on aastaid, EML-iga koostöös, pidanud mesilasi Kadriorus ning seisnud järjekindlalt puhta looduse, kliimamuutustega võitlemise ning elurikkuse hoidmise eest. Mesilased vajavad tähelepanu ja kaitset ka kõige kõrgemal tasemel,” seisab liidu kirja pandud kommentaaris.

Aasta mesinikuks valiti Rein Männiste.
Aasta mesinikuks valiti Rein Männiste. Foto: Arvo Meeks

Aasta mesiniku tiitli saanud Rein Männiste on arendanud välja väga heal tasemel mesinduskeskuse, kus tehakse erinevaid tegevusi, alates inventari valmistamisest, erinevate meesegude tootmisest kuni mesinduskursuste ja praktiliste õppusteni.

Rein Männiste on pälvinud tunnustuse pika-ajalise ning missioonitundelise tegevuse eest Eesti mesinduse arendamisel.

Tagasi üles