Imeline soojenemine: kogu jõulukuu tuleb plusskraadidega

Riina Martinson
, Maa Elu toimetaja
Copy
Sellist ilma me lähiajal ilmselt ei näe.
Sellist ilma me lähiajal ilmselt ei näe. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kui veel kolm päeva tagasi jahmatas Sakala meid Venemaa ilmaennustusega, mis lubas aastavahetuseks Eestisse krõbedat külma, lausa miinus 38 kraadi pakuti mõnele poole, siis praeguseks on see prognoos täiesti pea peale keeratud.

Kolmapäeva pärastlõunal kirjas Vene ilmaportaal Gismeteo, et külmem ilm saabub Eestisse jõulude lõpus ning kõige käredamad olud peaksid valitsema 30. detsembrist 1. jaanuarini. Kõige talvisemat ilma pakuti Võrumaale, kus Haanjas lubati ööl vastu 31. detsembrit –38 kraadi.

Täna näitab Gismeteo kõikjal Eestis aasta lõpuni vaid plusskraadidega ilma, isegi öösel. Vaid mõnel harval korral pakub üksikus kohas üht miinuskraadi.

Gismeteo ilmaprognoosi koostab automaatselt arvuti ja pikem prognoos kipubki seal tihti muutuma.

Eesti imateenistuse kuuprognoos ütleb, et detsembri esimene veerand on tavapärasest soojem ja sageli sajab, enamasti vihma. 10. detsembri paiku ilm veidi jaheneb ning vihm asendub järk-järgult lume ja lörtsiga. Kuu keskpaigas on ilm muutlik – aeg-ajalt sajab, kuid on ka kuivemaid päevi ning sooja- ja külmalained vahelduvad. Kuu viimases veerandis õhutemperatuur langeb ja ilm võtab talvisema näo.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles