Jõulukuu algus annab pühadeootusele veelgi hoogu. Keskustesse on püstitatud juba jõulupuud ning tänavad on pühadeehtes.

Nii pühadeootuses kui aasta pimedaima aja värvikamaks muutmiseks on nobedad näpud kaunistanud ka koduaedade terrasse, majade ja korterite välisuksi, õues kasvaid puid ja nii mõnigi rõdu on muutunud tõeliseks talvevõlumaaks.

Jaga meiega oma piduehtes aiast või rõdust tehtud fotosid, et teisedki saaks nippe, milline jõulupärg valmistada, kuidas sättida jõulutulesid rõdule või terrassile või kuidas ise meisterdades on võimalik oma kodu kaunistada.

Saada fotod maaelu@ajaleht.ee või meie Facebooki lehe kaudu.

Kui sul on varasematest aastatest mõni tore fotojäädvustus, mida sooviksid jagada, pane see teele – head nipid on ajatud.

Kuigi üks pilt ütleb rohkem kui sada sõna, lisa ka paar lauset materjali või valmistamisviisi kohta selgituseks, kui oled ise midagi valmis meisterdanud.

Ootame fotosid kolmanda advendi ehk 15. detsembrini.

Kõikide saatjate vahel loosime välja raamatukomplekti, kuhu kuuluvad ornitoloog Olav Renno raamatud "Lugusid Eesti lindudest. Kevad ja suvi" ning "Lugusid Eesti lindudest. Sügis ja talv".

Raamatutes tutvustab linnuteadja Olav Renno linde, kelle toimetamist on huvitav vaadata kas kevadel ja suvel või siis sügiskuudel ja juba lume saabudes. Linnulugusid ilmestavad Arne Aderi, Remo Savisaare, Sven Začeki jt Eesti loodusfotograafide tabatud hetked.

FOTO: raamatu esikaas