T, 28.03.2023

Kalapoe omanik: listerioosihirm on müüki kõvasti vähendanud

maaelu.postimees.ee
Kalapoe omanik: listerioosihirm on müüki kõvasti vähendanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kauplustes on punase kala müük langenud.
Kauplustes on punase kala müük langenud. Foto: Arvo Meeks

Hiiumaa ilmselt kõige populaarsema kalapoe Kala ja Võrk omanik Imre Kivi ütles, et nende kalamüüki on listerioosipaanika kõvasti vähendanud.

Imre Kivi
Imre Kivi Foto: Erakogu

“Listerioositeemat tuleb söögi alla ja söögi peale igalt poolt ja inimesed ei julge enam kala osta,” ütles Kivi Hiiu Lehele. Samas on kontroll tema sõnul praegu tugevam kui eales varem.

Ka Hiiumaa Selveri juhataja Kirsta Metsand tõdes, et tõepoolest on nemadki märganud oma kaupluses eelkõige lahtise punase kala müüginumbrite vähenemist.

Rimi avalike suhete juht Katrin Bats ütles, et Hiiumaa Rimi kaupluse kalatoodete müük on küll veidi langenud, aga turismihooaja lõppedes läheb kala müüginumber ikka alla, kalatoodete müügis Rimis tervikuna ta muutusi ei näe.

Loe pikemalt Hiiu Lehest.

Märksõnad
Tagasi üles