L, 1.04.2023

Mulgi märgiga tunnustatakse sel korral meetootjat

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mulgi-Mõisa mesi.
Mulgi-Mõisa mesi. Foto: Jorma Õigus

Mulgimaa Arenduskoda annab 15. Mulgi märgi Jorma Õigusele, kes toodab Mulgi-Mõisa mett.

Mulgi-Mõisa mesi on toode Mulgimaa südamest, mida mesilased koguvad endistel Abja mõisa maadel, teatas arenduskoja esindaja.

FIE Jorma Õigus toodab lisaks Mulgi-Mõisa meele ka suiramett, mis on õietolmust valmistatud suira ja mee segu, mida saadakse suira ja mee kärgedest koos väljapressimise teel. Samuti on toote sortimendis õietolm, mis tuntud oma suure toitainete ja vitamiinide sisalduse poolest. 

Mulgi märk.
Mulgi märk. Foto: Mulgimaa Arenduskoda

Jorma Õiguse sõnutsi alustati perefirmas tootmisega 2013. aastal ja tootmine on aasta aastalt muutunud kvaliteetsemaks ja professionaalsemaks. “Meie eesmärk on pakkuda ainult kvaliteetset Mulgimaalt korjatud mett ja mesindussaaduseid," sõnas Õigus.

Mulgi märgi kutsus Mulgimaa Arenduskoja ellu selleks, et tähistada Mulgimaal pakutavaid tooteid, teenuseid ja elamusi, aidata märgi abil valida ja ära tunda kvaliteetset mulgi kaupa ning annab ettevõtjatele võimalusele üheskoos piirkonnale ja siin valminud toodetele ja pakutavatele teenustele tähelepanu tõmmata.

Arenduskoja tegevjuhi Anneli Roosalu sõnul on märgi kasutuselevõtu eesmärk väärtustada kohalikke Mulgimaa ettevõtteid ja luua ühiseid turundusvõimalusi. “Mulgimaa ettevõtjad on aastaid teinud koostööd, käies ühiselt laatadel ja messidel, nii Eestis kui välismaal. Koondumine ühise kaubamärgi alla aitab piirkonna tegusatel ettevõtjatel suuremat turgu kõnetada,” sõnas Roosalu.

Esimesed Mulgi märgid anti välja 2019. aasta alguses. Kokku on üle antud 13 Mulgi märki. Koos FIE Jorma Õigusega saab oma märgi kätte septembris Mulgi märgi vääriliseks valitud marineeritud angerjate valmistaja BM Trade OÜ. Mõlemile ettevõtjale antakse märgid üle 21. novembril toimuval 12. Mulgi konverentsil Mustla rahvamajas.

Varasemalt on Mulgi märgi saanud näiteks Mulgi pruulikoda, Lõõtsavägilased, Mulke Crisps, Seedri puukool, Polli mõis ja mitmed teised.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi üles