Koostöölepe avab maaülikooli tudengitele Taiwani ülikooli uksed

National Central University president Jing-Yang Jou (vasakul) ja Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen.

FOTO: Mari-Liis Koemets

Sel nädalal külastas Eesti Maaülikooli Taiwani ülikooli delegatsioon, et allkirjastada vastastikuse koostöö memorandum teaduskoostöö ja õpilasvahetuste edendamiseks.

Koostöös nähakse võimalust uuteks teadusprojektideks, mistõttu julgustatakse ülikoolide teadlasi huvipakkuvates valdkondades vahetama nii teavet, teaduslikke andmeid kui tehnoloogiaid ning laboratoorseid vahendeid. Üliõpilastele annab memorandum võimaluse vahetusaastaks uues partnerülikoolis.

Taiwani ülikooli (National Central University) president Dr. Jing-Yang Jou märkis, et Taiwan on samasugune väikeriik nagu Eesti. Tõsi, Taiwanis on elanikke rohkem (23,7 miljonit), kuid väikestel riikidel on võimalus teha koostööd efektiivselt, leidis ta.

President tutvustas lühidalt geomaatika meetodeid, kuhu on kaasatud ka kosmosetehnoloogia.

Teadlaste abiga on võimalik jälgida nii klimaatilisi, metsanduslikke, ehituslikke kui ka mitmeid teisi muutusi maapinnal. Tehnoloogiate juurutamine maakorralduse vallas on ka Eesti Maaülikoolis laialt levinud, tõdes ta.

Rektor Mait Klaassen tundis rõõmu, et leping avab mõlema ülikooli tudengitele võimaluse õppida partnerülikoolis ning saada uusi teadmisi ja sõpru. Lisaks märkis ta, et üks Taiwanist pärit tudeng juba õpib maaülikoolis.

  • National Central University (NCU) asutati Nanjingis aastal 1915. Ülikoolide paremuse pingetabelis asub asutus 500 parima seas ning praegu õpib ülikoolis umbes 12 000 tudengit.

Populaarne

Tagasi üles