Toetusmiljonid lükkavad Karksi-Nuia puidutööstusele uue hoo sisse

Textuuri tegevjuht Argo Jõgi ütles, et uue märksa efektiivsema vabriku töölehakkamisel tuleval aastal saab ka töölistele suuremat palgatõusu pakkuda.

FOTO: Urmas Luik

Viljandimaal Karksi-Nuias aastast 1995 tegutsev AS Textuur loodab peagi kasutusele võetava uudse tehnoloogia abil puitu senisest paremini väärindades kindlustada ettevõtte toodangule püsiva turu ja maksta oma rohkem kui 130 töötajale konkurentsivõimelist palka.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Textuuri tootmine võtab enda alla nii suure territooriumi, et selle näitamiseks pidi tegevjuht Argo Jõgi, kes on ühtlasi ka ettevõtte üks omanikke, ajakirjanikke lausa autoga ringi sõidutama. Kõigepealt sõitsime sisse päris uude hoonesse, mil polnud veel põrandatki all, kuid kus lauavirnad peagi algavast tootmisest aimu andsid. Seejärel suundusime saeveskisse, mis oma mõõtmete ja automatiseerituse astme poolest annab silmad ette küllap paljudele sarnastele tööstustele. Kahes suures angaaris käis aga detailide valmistamine Ikea mööblitehastele üle terve maailma.

Naised kontrollisid iga detaili üle ja seadsid need siis pakendamiseks virna. Kõikjal levis meeldiv värske puidu lõhn. Kokku on selliseid avaraid tootmishooneid territooriumil kuus.

Populaarne

Tagasi üles