Dirhami sadam tõmbab turiste nii maalt kui merelt

Dirhami sadam on üks Eesti külastatumaid väikesadamaid, kuhu tulevad kalalaevad, jahid ja paadid.

FOTO: 3 × Tiit Efert

Eestimaa loodenurgas asuv Dirhami sadam oma tunnustatud kalakohvikuga on suviti tõmbenumber turistidele nii maalt kui merelt. Talviti silduvad jäävabas sadamas aga traallaevad ja siit käib läbi veerand Eesti vetest püütud kalast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Läänemaa põhjaosas asuv Dirhami küla on pisike, püsielanikke on siin pisut üle kümne. Haapsalu asub 40 kilomeetri kaugusel, Tallinnasse jääb üle 100 kilomeetri. Piirkonda kutsutakse ka Eestimaa Siberiks, aga elu pole siin kaugeltki välja surnud.

Dirhamis saab nautida kaunist liivaranda, sõita paadiga, telkida, sukelduda, avastada ümberkaudset puutumata loodust. Kiviviske kaugusel asub Põõsaspea neem, mis on veelindude tuntud vaatluspaik. Siit voorib igal aastal läbi tuhandeid turiste ja talvel kalureid. Külas tegutseb ka pood, mis püsielanike toel küll ära ei elaks. Suvehooajal ehk septembri lõpuni käib siia kaks korda päevas Haapsalust buss.

Piirkonna sõlmpunktiks on jahisadam, lisaks kohvikule asub siin puhkemaja ja kalanduskeskus, kus tegutseb Dirhami Kalatööstus.

Populaarne

Tagasi üles