Koduaknast merevaadet seganud pilliroog aitab plastireostust ohjeldada

Saaremaal pilliroogu jagub ning Sander Õun, Mihkel Tamm ja Grete Riim loovad sellest tooteid, mida plasti asemel kasutada.

FOTO: 2 × Tiit Efert

Saaremaale elama asunud elukaaslased Grete Riim ja Mihkel Tamm pöördusid roheusku, jätsid muu maailma seljataha ja asusid maailma heaollu oma panust andes tootma biolagunevaid pilliroost joogikõrsi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

See on äärmiselt lihtne käsitlus nende loost, tegelikult asuvad juured üpris sügaval. Grete on küll Saaremaalt, aga ta töötas Tallinnas turunduse valdkonnas. Seal ta kohtus Mihkliga, kes korraldas äriklientidele turundusüritusi. Mehele oli juba ammu närvidele käinud, kui palju kulub sellistele üritustele ühekordset tavaari, alates õhupallidest kuni fotoseinte ja meetrite kaupa punaste vaipadeni. Rääkimata ühekordsetest taldrikutest, topsidest ja plastkõrtest. Kõik läheb ju pärast üritust otsejoones prügikasti. Mihkel neelas kõik südant kripeldades alla, kuni kohtus Saaremaalt pärit Gretega.

Naine kutsus ta oma kodusaarele. Nõustunud kaasa tulema, asus Mihkel tööle kohalikku omavalitsusse. Siinses elukeskkonnas lasi ta oma tunded valla ja huvi puhta elu ning looduse säilitamise vastu järjest kasvas. Mida rohkem sai sel teemal loetud ja dokumentaalfilme vaadatud, seda enam Grete ja Mihkel mõistsid teadliku tarbimise olulisust. „Ühel päeval tammusin õhtul kodus ringi, korrutades, kas seitsme põlvkonna pärast on meil siin hea elada. See oli mõte, mida kuulsin ühe dokumentaalfilmi alguses, ja mõte jäi kummitama,” rääkis Grete. Kummitama jäi mõte, millest teha plastile alternatiivi. „Oleme esimene generatsioon, kes sellele tähelepanu pöörab, aga ilmselt ka viimane, kes midagi korda saab saata,” lisas Grete.

Tagasi üles