Kurgisaak pole kiita

Kurke ja tomateid kasvatav Vello Peitong tõdes, et kurke tuleb külmade ööde tõttu visalt, aga tomatisaaki saab parandada küll. „Kui juua ei anna, lähevad paremini punaseks,” teab üle 30 aasta taimi kasvatanud mees.

FOTO: Erakogu/shutterstock

Kurgid vajavad kasvamiseks nii sooja kui vihma. Soojakraadidega ilmataat meid tänavu ei hellitanud ja sademeid jagas ebaühtlaselt – kui osa Eestist kirub lõputuid vihmasadusid, siis mõnes kohas kipub saak justnimelt kuivuse tõttu kiratsema.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Orkla Eesti Põltsamaa tehases on käimas kõrghooaeg ehk kurgihoidiste tootmine. Paraku oli jahedate ilmade, eriti just madalate öötemperatuuride tõttu kurkide kasvamine pärsitud ja see lükkas saagi tavapärasest poolteist nädalat hilisemaks. „See on avaldanud mõju tootmisele, kuid praegu kurke jätkub ning loodame oma tootmisplaani siiski ära täita,” rääkis ettevõtte kommunikatsioonijuht Ruth Roht.

Järvamaal Aravete kandis köögiviljakasvatusega tegelev Vello Peitong tõdes, et saak ei tule kergelt, sest vihma on tänavu kasinalt. „Meie kandis on õhk nii kuiv, et kastma pean üks-kaks korda nädalas, see tähendab kaks tundi 1800 liitri vee tassimist,” sõnas ta.

Populaarne

Tagasi üles