Rahustavaks vanniks võib kasutada ka taime ennast: valada 100–150 g kuivatatud lavendliürdile liiter keeva vett, lasta kinnises nõus veidi jahtuda ja kallata tõmmis vannivette. Eriti head on sellised vannid väsinud ja valutavatele jalgadele, ühtlasi tõrjuvad need nahaseent ja parandavad hõõrumisi. Koos sama koguse kummeliga parandab jalavann mullaga kokkupuutel tekkinud jalatallalõhed üsna kiiresti.
Lavendliõli tugevdab juuksekasvu ja vähendab juuste väljalangemist. Vannivette võib panna kuni kümme tilka lavendliõli, mis tuleb enne väheses piimas või mees läbi segada ja vanniveele lisada, sest õli vees ei lahustu. Vanniks ja jalavanniks piisab 10–15 minutist.
Unetee
Uneteeks võtta võrdsetes osades lavendli- ja saialilleõisi, melissi- ja rosmariinilehti. 1 sl segule valada peale klaas keeva vett ja lasta viis minutit kaane all tõmmata. Magustamiseks kasutada mett. Üldiseks rahustamiseks juua lonkshaaval päeva jooksul, unevaeguse korral aga klaas korraga pool tundi enne magamaminekut.
Lavendel on hea rohi kõhuvalu vastu, ka põletikuliste protsesside ja soolegaaside korral. Lavendliõieteed soovitatakse reumaatikutele ja gripi korral immuunsüsteemi tugevdajana.
Uneteeks võtta võrdsetes osades lavendli- ja saialilleõisi, melissi- ja rosmariinilehti.
Kõhuteeks võtta 3 tl kuivatatud õisi, valada peale kaks klaasi keeva vett, katta tõmmis kaanega ja lasta viis minutit seista. Tõmmist juua päeva jooksul väikeste lonksudena. Ravikuur võib kesta kaks-kolm nädalat.
Lavendli antibakteriaalsed ja aseptilised ained aitavad haavu ravida, leevendavad nahaekseeme, aitavad puhastada nahka, vähendada vistrikke, kiirendavad põletushaavade paranemist, vähendavad putukate hammustustest tingitud valu ja sügelemist. Raviks tuleb põletatud või hammustatud kohta võimalikult kiiresti tupsutada puhta lavendliõli või salviga.