Sihtasutuse käibest moodustab oma toodete müük väga väikese osa, sest organisatsiooni põhifunktsioon on osutada kvaliteetset tööhõive teenust. „Meie internetipood toimib suures osas visiitkaardina, aidates luua kontakti potentsiaalsete tööandjatega. Käsitöö valmistamine on kõigest üks viis tööharjumuse loomiseks ja töövõtete omandamiseks. Lõppeesmärk on inimestele leida sobivad tööandjad, kes neile siis ise tööd pakuvad. Meie toetame sellel tegevusel nii tööandjaid kui meie erivajadustega inimesi,” selgitab Piirisild.
Valik Hea Hoog SA teostatavaid töid
• Tootmistegevus nii ettevõttes kui tootmiseks kohandatud ruumides (näiteks ventilatsioonisüsteemide filtrite ja filtrielementide valmistamine).
• Toodete komplekteerimine ja pakendamine (näiteks helkurid, kinnitusdetailid).
• Puhastusteenused – ruumide korrashoid; territooriumi korrashoid: muru niitmine, riisumine, lumekoristus.
• Abitööd ettevõtetes (näiteks puude saagimine, lõhkumine ja pakendamine võrkkottidesse).
• Abitööd köögis: toiduainete töötlus ja ettevalmistus, nõudepesu, laudade katmine, koristamine.
• Aia- ja põllutööd: taimede istutamine, hooldamine, saagi koristamine, töötlus, ladustamine ja ettevalmistus müügiks.
• Abitööd loomapidamises.
• Käsitöötoodete valmistamine: kaltsu- ja trikotaažvaibad, lapitehnikas padjad ja tekid, kootud kindad ja sokid, seebid, küünlad, siidimaalitehnikas sallid, viltimistehnikas saunamütsid ja meened, puidust pusled, lõikelauad, pildiraamid jne.
• Paberist toodete valmistamine: kaardid tähtpäevadeks, ümbrikud, karbid ja märkmikud, paberkotid, punutud korvid.
Allikas: www.heahoog.ee
Kommentaar
Triin Juss
UneRuno asutaja
Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuse ja sihtasutuse Hea Hoog koostöös aitavad füüsiliste ja psüühiliste erivajadustega inimesed meile tekke valmistada. Eestis on UneRuno tekkide valmistamisega seotud kümmekond erivajadustega inimest. Osa neist töötab Astangul, osa Haapsalu lähistel Uuemõisa töökeskuses. Keskeltläbi suudab üks inimene valmis õmmelda päevas 14 sukka ehk täpselt niipalju, kui ühe teki sisse läheb. Aga erivajadustega inimesed ei tee kaheksatunniseid tööpäevi, vaid keskeltläbi poole vähem. Olen töötanud Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuses ja erivajadustega inimestega lähedalt kokku puutunud. Erivajadustega inimestele rakenduse andmine on meie jaoks missiooni küsimus.