Jahimeeste kokkutulek toimub tänavu lennuväljal

maaelu.postimees.ee
Copy
Jahimeeste kokkutulekud on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks.
Jahimeeste kokkutulekud on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks. Foto: Eesti Jahimeeste selts

Eesti Jahimeeste Selts (EJS) korraldab iga-aastast jahimeeste kokkutulekut, mis toimub 12.-14. juulini Läänemaal Kiltsi lennuväljal. Lisaks võistlustele ja koolitustele toimub kohapeal ka minimess.

"Sel aastal pühendume kokkutulekul rohkem koostööle erinevate partneriga, näiteks Kaitseliiduga teeme senisest enam koostööd,“ sõnas EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja lisas, et paljud jahimehed on ka aktiivsed kaitseliitlased, seega on riigikaitse liidu jaoks edaspidises koostöös oluline teema.

Korts lisas, et kohal on nii poliitikud, välispartnerid kui veterinaarid, aga tegevust jagub kõigile ‒ nii jahimehele kui sõpradele, naistele ja lastele.

Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Ida-Virumaal Toila-Oru pargis ning on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks. Kokkutuleku tegevused jagunevad laias laastus kolmeks: võistlused, koolitused ja meelelahutus. Sobilikke tegevusi on erinevatele vanusegruppidele.

Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Ida-Virumaal Toila-Oru pargis ning on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks.

Jahimehed võistlevad seltside arvestuses kümnel alal: viktoriinis, kokanduses, peibutamises, jahisarvevõistluses, jahijutu-taidlusvõistluses, jahijuhtide võistluses, haavlilaskmises, kuulilaskmises, kutsemeistrivõistluses ja stendivõistluses.

Lisaks korraldavad naiskodukaitsjad töötubasid, näiteks esmaabikoolitus ja erinevate situatsiooniülesannete lahendamine. Naiskütid pakuvad päev läbi lastele tegevusi ja toimub ka mitmeid võistlusi. Huvilised saavad osaleda käsitöö- jm töötubades, proovida vibulaskmist või osaleda hoopis Läänemaad tutvustaval ekskursioonil. Samuti on tegevusi jahikoertele.

Laupäeval on kohal Riigikogu jahimeeste toetusgrupp ning EJSi juhatus, kus arutletakse aktuaalsete jahindusteemade üle. Veterinaar- ja Toiduameti esindaja Harles Kaup teeb aga jahimeestele koolituse. Esindatud on ka Erametsaliit, Erametsakeskus ja Läänemaa metsaühistu ‒ nende telgis saab metsaomanik palju kasulikku infot.

Avatud on kaubatänav, mis kujutab endast Eesti jahinduslikku minimessi, kus on enamik jahindusega seotud firmasid kohal. Eraldi koht on kokkutulekutel alati olnud ka ulukiliha kokkuostjatel ja töötlejatel. Nende pakutavaid ulukilihasaadusi saab igaüks proovida.

  • Kõik jahimehed ja sõbrad on oodatud Kiltsi lennuväljale „Tahan lennata“ kokkutulekule! Kohapeal edastab infot kokkutuleku raadio 88,4 MHz, mille juhtimise on enda peale võtnud kokkutuleku raadiohääl Rene Riismaa ehk Renxx. Muusikalist meelelahutust pakuvad Karavan, Terminaator ja Lauri Saatpalu.
  • Lisainfo kukkutuleku kohta on jahimeeste seltsi kodulel
Tagasi üles