P, 4.12.2022

Metsaühistud ootavad uuendamistoetuse infot enne jaanipäeva

maaelu.postimees.ee
Metsaühistud ootavad uuendamistoetuse infot enne jaanipäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuuseistik. Foto on illustratiivne.
Kuuseistik. Foto on illustratiivne. Foto: Marianne Loorents

Metsaomanikel tasub metsa uuendamise toetust küsida metsaühistu kaudu, sest nii on toetuse määrad kuni kaks korda kõrgemad, kuid taotlemise soovist peaks metsaühistuid teavitama veel enne jaanipäeva.

Erametsakeskus maksab toetust metsataimede soetamise ja istutamise, maapinna ettevalmistamise ning noorte metsakultuuride hooldamise eest. Tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist.

Metsaomanikel tasub taotlus esitada metsaühistu kaudu, sest nii on toetuse määr kuni kaks korda kõrgem. Kokku makstakse metsa uuendamise toetuseks sellesuvises voorus 800 000 eurot, taotlemise tähtpäev on nii metsaomanikele kui metsaühistutele 1. juulil.

Oma metsaühistule peaks toetuse taotlemise soovist teada andma juba enne jaanipäeva. Selleks tuleb ühistule edastada info tehtud tööde, nende asukoha ja pindala kohta.

Täpsema nimekirja vajalikest andmetest ja kohalike metsaühistute kontaktid leiab erametsaportaalist www.eramets.ee.

  • Uuendamistoetust saab küsida metsataimede soetamise ja istutamise eest (kuni 400 €/ha), metsamaapinna ettevalmistamise eest (kuni 96 €/ha) ning metsauuenduse hooldamise eest (kuni 96 €/ha), kui metsas on tehtud raie või mets on hukkunud. Tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist.
Märksõnad
Tagasi üles