Mobiilne avastusmäng paneb Sibulatee aardeid otsima

Alatskivi loss

FOTO: Sille Annuk.

Aasta alguses said Sibulatee elanikud ning piirkonna suurimad fännid esitada oma kandidaadid avastamistväärt objektide hulka - nüüd on valmis saanud mobiilne avastusmäng „Sibulatee 25 aaret“.

Kui eelmisel aastal said mängijad üle Eesti kokku otsida 100 aaret, siis sel aastal saab lisaks keskenduda vaid Sibulateele. Piirkonna 25 aarde seas on nii teada-tuntud loodusobjekte ja ehitisi nagu Alatskivi loss või Kallaste liivakivipaljand. Samuti on aardelistis kohti, mis on tõenäoliselt ka Sibulatee elanikele veel avastamata või mille kohta lähemat infot ei teata.

„Peale seda kui muinsuskaitseamet kiitis heaks idee meie aardejahist, kuulutasime välja konkursi, kuhu said nii kohalikud kui fännid esitada oma nägemuse õigest Sibulatee aardest. Kokku kogunes üle 50 ettepaneku koos 36 erineva aardega, millest siis valmisime koos kohaliku žüriiga välja need 25, mida külalised nüüd terve suve avastada saavad,“ selgitas Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe mängu valmimise teekonda.

Aaretemängu saab mängida keskkonnas eesti100aaret.ee, kus tuleb luua omale kasutajakonto, vaadata välja lähim aardeobjekt ning see üles otsida. Aarde juures saab läbi oma mobiilseadme lisainfot objekti kohta ning tuleb ka vastata aarde kohta käivatele küsimustele. Mängija kogub punkte iga avastatud aarde eest, samuti saab punkte õigesti vastatud küsimuste eest.

Kõigi mängijate tulemused loetakse kokku oktoobri alguses. Ehk täpselt nii kaua on aega Sibulateed külastada ning aardeid otsida. Tublimad ja täpsemad mängijad saavad tasustatud auhindadega, mille on välja pannud Sibulatee ettevõtjad.

Populaarne

Tagasi üles