N, 1.12.2022

Septembrist kehtima hakkav okastraadikeeld tekitab segadust

maaelu.postimees.ee
Septembrist kehtima hakkav okastraadikeeld tekitab segadust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Andrei Bordeianu / PantherMedia / Scanpix

Maaeluministeerium kavatseb keelata lammaste karjatamise okastraadi taga vaatamata sellele, et vastavasisuline määrus ei maini okastraataia kasutamise keeldu karjamaal, kirjutab Saarte Hääl.

Määrus “Nõuded lamba ja kitse pidamise ja selleks ettenähtud ruumi või ehitise kohta” hakkas kehtima juba 2009. aasta 1. augustist ning 2019. aasta septembrist lisandub sellele okastraadi piirdena kasutamise keeld.

Eesti lamba- ja kitsekasvatajate liidu juhatuse esimees Urmas Aava ütles, et kõnealune määrus on juba kümme aastat tagasi tõtakalt vastu võetud ja nüüd on seal klassikalises mõistes “näpukad”. Kuivõrd okastraadi kasutamise keeluga seoses mainitakse vaid väliaedikut ja mitte karjamaad, siis see määrus karjamaa kohta ka ei käi. Ametnikud püüavad igasuguste selgitustega asja õigustada, sest ükski ametnik ei saa tunnistada, et nad omal ajal tegid selle määruse puudulikult.

Kuigi seadus on puudulik, võivad lambapidajat, kes okastraataeda edasi kasutab, siiski oodata eest sanktsioonid.

Kuivõrd okastraadi kasutamise keeluga seoses mainitakse vaid väliaedikut ja mitte karjamaad, siis see määrus karjamaa kohta ka ei käi.

Loe pikemalt Saarte Häälest.

Märksõnad
Tagasi üles