Digiideede seas oli võidukas uuenduslik metsamõõtmise tarkvara

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Luua metsanduskooli metsuri eriala õpilased töötasid neja kuuga välja uuenduslikke lahendusi: tarkvara droonile ja Android-seadmele, mis teeb metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga.
Luua metsanduskooli metsuri eriala õpilased töötasid neja kuuga välja uuenduslikke lahendusi: tarkvara droonile ja Android-seadmele, mis teeb metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga. Foto: EIBNER/Sascha Walther / imago/Eibner

Tallinnas kolmapäeval toimunud kutseõpilaste koolitusprogrammi Samsung Digi Pass finaalüritusel sai peavõidu Luua metsanduskooli meeskond, kes arendas tuleviku digilahendusi metsamõõtmiseks.

Oma nutikate lahendustega võistles finaalis kaheksa 14-20-aastaste noorte meeskonda õppeasutustest üle Eesti. Žürii andis kolmandat aastat toimuva kutsekooliõpilaste digiprogrammi peavõidu Luua metsanduskooli meeskonnale „Flying Forest“.

Metsuri eriala õpilased Romert Rehe, Mihkel Märtin ja Silver Pärn soovivad välja töötada tarkvara droonile ja Android-seadmele, mis teostab metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga.

Auhinnalise teise koha saavutas meeskond „GenIT“ koosseisus Karina Tumanova ja Küllo Pärn Tartu Kutsehariduskeskusest ning Hendri Kivi Tallinna Polütehnikumist – mobiilirakenduse ideelahendusega, mis aitab õppuritel koolis orienteeruda.

On ütlemine, et tuleviku töötaja profiil on T-tähe kujuline. See tähendab, et inimesel on lai arusaam eri valdkondadest ning spetsialiseerumine mingil kitsal alal. Seepärast on oluline ka digipädevuste omandamine.

Kolmanda koha pälvisid Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekoha noored tarkvaraarendajad Albert Sile, German Kapajev ja Aleksandr Mõslitski mobiiliäpiga „Pocket Constitution“, mis võimaldab mugavalt eri riikide seadustes orienteeruda.

Finaalürituse avas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, kelle sõnul on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kujunenud Eesti eduvaldkonnaks, kuid pidevalt tuleb tegeleda ka järelkasvu koolitamisega.

„Digioskuste arendamine annab konkurentsieelise mistahes valdkonnas. Tehnoloogia areng mõjutab oluliselt mitte ainult programmeerijaid, vaid näiteks ka juuksuri või koka erialasid. Just kutsehariduses on eriti oluline IKT-ga seose loomine, et õppurid näeks võimalust oma oskuste praktiliseks rakendamiseks ja oleks valmis oma äriideid tehnoloogia toel ellu viima,“ ütles Tammist.

Neli kuud kestnud koolitusprogrammi võiduideed selgusid pärast noorte ettekandeid ja žürii hinnanguid. Kolmeliikmeliste meeskondadega olid finaalis esindatud Luua metsanduskool, Tallinna Polütehnikum ning Järvamaa, Tartu, Kehtna, Võrumaa ja Ida-Virumaa kutsehariduskeskused.

Ekspertžürii liikme, Samsung Eesti mobiilidivisjoni juhi Antti Aasma sõnul on hea meel tõdeda, et kutseõpilased on välja tulnud leidlike digilahendustega, mis annavad konkurentsieelise tulevaste tööandjate silmis.

„Töökohad on üha enam seotud IKT-ga. On ütlemine, et tuleviku töötaja profiil on T-tähe kujuline. See tähendab, et inimesel on lai arusaam eri valdkondadest ning spetsialiseerumine mingil kitsal alal. Seepärast on oluline ka digipädevuste omandamine,“ lisas Aasma. 

Samsung Digi Pass on neljakuuline uuenduslik koolitusprogramm 14-20-aastastele kutsekooliõpilastele. Programmi ajal teevad kolmeliikmelised meeskonnad koostööd mentoritega noorte välja pakutud ideelahenduste arendamiseks. Digi Pass programmi on töötanud välja Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Noorteühenduste Liiduga.

Tagasi üles