E, 5.12.2022

Veel kaks nädalat saab taotleda toetust vanade taluhoonete korrastamiseks

maaelu.postimees.ee
Veel kaks nädalat saab taotleda toetust vanade taluhoonete korrastamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Veel vähem kui kaks nädalat on eraomanikel aega, et taotleda toetust ajalooliste taluhoonete korrastamiseks. Hoone ei pea olema muinsuskaitse all ja peab olema ehitatud enne 1940. aastat.

Uus toetus aitab korrastada ajaloolisi taluhooneid, sealhulgas ka neid, mis ei ole võetud riikliku kaitse alla, teatas kultuuriministeerium jaanuaris, kui kuulutas välja taotlusvooru. 

Taotlusvooru aastaeelarve on 100 000 eurot, mis peab aitama kaasa Eesti traditsioonilise maa-arhitektuuri ja -maastiku omapära säilimisele.

Eraomanikud saavad toetuse abil korrastada Eestile ainuomaseid taluhooned säilitades nende arhitektuurset väärtust. Nelja aasta jooksul toimuva pilootprojektiga suunatakse taluarhitektuuri restaureerimisse kokku 400 000 eurot.

Toetust saab taotleda talukompleksi kuulunud eluhoonele ehk üksikelamule, mis on ehitatud enne 1940. aastat. Kuna eterniitkatuste aeg hakkab läbi saama, on kõige suurem vajadus just katusetoetuse järele, mistõttu toetatakse taluelamu katusekatte vahetust ja selleks vajalikke töid nagu näiteks kandekonstruktsioonide vahetus või projekteerimine.

  • Taotluste esitamise tähtaeg on 18. veebruar.  Toetuste jagamist viib läbi muinsuskaitseamet. Vaata täpsemalt taotlusvooru tingimuste ja taotlemise kohta muinsuskaitseameti kodulehelt.

Muinsuskaitseamet on seniajani toetanud nende talude restaureerimist, mis on muinsuskaitse all. Nüüd saavad toetust taotleda ka kõik teised omanikud ilma hooneid kaitse alla võtmata.

Märksõnad
Tagasi üles