Aia- ja eluruumid on Sissinghurstis ainulaadselt seotud, hekkide ja vanade müüridega piiratud Roosiaiast, maakodustiilis soojades toonides Päikeseloojanguaiast, ürdiaiast jm avanevad vaated kutsuvad edasi jalutama. Valge aia üle valitseb suur valgete lihtõitega väänroos Rosa mulligani, valgeõielistest taimedest on sinna aegade jooksul sobitatud gladioole, iiriseid, kallasid, daaliaid, jaapani anemoone, kuutõverohtu, kukekannuseid, lupiine, liiliaid, sõrmkübaraid, lilltubakat, roosisorti ‘Schneewittchen’, valgeõielist põdrakanepit ‘Album’ jm. Üleminekut valgetelt õietoonidelt rohelisele hekiseinale leevendavad terav kroonohakas jt hõbedaste ja hallide lehtedega taimed.
Valikut liigagi palju
Enamik nimetatud taimi kasvab hästi ka meie aedades. Kuid neid on veel ja veel, valgeõielisi liike või sorte jätkub nii poolvarjulisse kui ka päikeselisse aeda, neid on kõrgeid ja madalaid ning kui valge oma varjunditega teile meeldib, saate valgete õitega priisata vaat et sügiseni. Kevadel alustavad lumi- ja märtsikellukesed, järgnevad ülased, krookused, priimulad, maikellukesed, ibeerised, nartsissi- ja tulbisordid ning muidugi ehivad vaadet õitsvad viljapuud. Põõsastest ja puudest võiksid valges aias kasvada veel toompihlakad, viirpuud, näärelehine kibuvits, arooniad, ebajasmiinid, deutsiad, lodjapuud, hortensiad, sirelid.
Kevadel alustavad lumi- ja märtsikellukesed, järgnevad ülased, krookused, priimulad, maikellukesed, ibeerised, nartsissi- ja tulbisordid.
Ronitaimedest sobivad sinna lillherned ja elulõngad; püsililledest kitseenelas, kadakkaer, laialehine kellukas, floksid, raudrohi, kivikilbik, alpi kuukakar, härjasilm, angervaks, astilbe, kipslill, pojeng, lõhnav varjulill, kukehari, liatris, pärl-hõbeleht, mets-salvei, virginia männasmailane, võhumõõk; suvelilledest aedaster, levkoi, lõvilõug, petuuniad, rõngaslill, raudürt, ämbliklill, suur ammi, kosmos – loetelu võiks jätkata, sest väga paljudel püsikutel ja suvikutel on valgeõielised sordid või vormid.