Regionaalmaasikateks kuulutati Tsiistre-Misso ettevõtjad, eelarvamusfestivali korraldajad ja mobiiliäpp

maaelu.postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Reginaalmaasikad 2019
Reginaalmaasikad 2019 Foto: Riigikantselei

Riigihalduse minister Janek Mäggi ja peaminister Jüri Ratas andsid teisipäeval üle viis regionaalarengu auhinda ehk Regionaalmaasikat, millega tunnustatakse parimaid algatusi, millel on oluline mõju piirkonna arengule, edastas rahandusministeerium.

Ühe auhinna pälvisid neli Tsiistrenuka ja Missomaa ettevõtjat - Nopri talu OÜ, Siberi talu, Andri-Peedo talu OÜ ja Digital Holding OÜ. Auhinna said ka Pärnu koostöötamiskeskus Forwardspace MTÜ, Järva valla mobiiliäpp, Arno Kuusk ja MTÜ Hiiumaa Kino ning MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseum.

"Regionaalareng sõltub suuresti tublidest inimestest ja eestvedajatest, tänu kellele tekib juurde nii töökohti kui ka enesetäiendamise ja vaba aja veetmise võimalusi. Tänan kõiki Regionaalmaasika laureaate ja ka neid, kes on regionaalarengut toetavaid tegusid tähele pannud ning kandidaate üles seadnud,“ lisas Janek Mäggi.

Peaminister tänas kõiki konkursil osalejaid ja lisas, et Eesti toetubki meie inimestele igas kaugemas külas, vallas ja linnas ning kõikide nende tegudele kogukonna arendamisel.

„Olgu selleks kohaliku kogukonna parem sidumine, külakiige rajamine või kultuurimaja renoveerimine, töö ja vaba aja veetmise võimaluste arendamine või kohaliku eripära rõhutamine. Kõik need ettevõtmised ühendavad meie inimesi ning panevad omakandi rahva koos tegutsema. Just seda üheskoos tegutsemist meie väikene riik arenguks vajabki,“ sõnas Ratas.

REGIONAALMAASIKAD

Nopri talu peremees Tiit Niilo juustukeldris.
Nopri talu peremees Tiit Niilo juustukeldris. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tsiistrenuka ja Missomaa ettevõtjad – Auhinna saavad neli Lõuna-Eesti kaugeima kandi ettevõtjat – Nopri talu OÜ, Siberi talu, Andri-Peedo talu OÜ ja Digital Holding OÜ – kes on koostöös loonud piirkonna elanikele töökohti ja arendanud piirkonnale omanäolisi tooteid, mida saab osta nii Eestis kui ka välismaal.

Kagu-Eesti eelarvamusfestival.
Kagu-Eesti eelarvamusfestival. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseum – Kagu-Eesti eelarvamusfestivali korraldamise eest. 2018. aasta suvel toimus festival juba kolmandat korda põhiliselt MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseumi eestvedamisel.

Forwardspace, koostöötamiskeskus
Forwardspace, koostöötamiskeskus Foto: Mailiis Ollino /

Forwardspace MTÜ – Forwardspace on koostöötamiskeskus Pärnu kesklinnas, mis pakub (idu)ettevõtjatele ja vabakutselistele kontorikohta ning inspireerivat töökeskkonda.

Järva valla äpp
Järva valla äpp Foto: Kuvatõmmis

Järva valla mobiiliäpp – Esimene omanäoline rakendus omavalitsuses, mille eesmärk ja tulemus on kogukonna sidumine. Läbi Järva valla äpi saab kiirelt ja lihtsalt suhelda kohaliku omavalitsusega.

Arno Kuusk ja MTÜ Hiiumaa Kino – Arnot on Hiiumaa kinoelu elavdamise eest hakatud kutsuma Kino-Arnoks. Väsimatult otsib ta võimalusi ja vahendeid, kuidas kino näitamise võimalusi Hiiumaal veelgi parandada.

Novembris väljakuulutatud konkursile laekus 36 ettepanekut, mille hulgast valiti välja viis silmapaistvamat ja regionaalarengule kaasa aidanud algatust ning tegu. Auhinnasaajaid tunnustati tänukirja ja Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga.

Regionaalarengu auhind anti välja kuuendat korda. Mullu said auhinna MTÜ Sibulatee, Jaanus Murakas ja E-Piim Tootmine AS, Saaremaa vald ning MTÜ Munalinn.

Tagasi üles