Metsanduse valimiskompass: erametsaomanikule tuleb piirangud rahaliselt hüvitada

FOTO: Küllike Rooväli

Eestis on ligi 14 000 hektarit kaitstavat erametsa, mis on väljaspool Natura 2000 alasid ning millele tehtud piiranguid metsaomanikele ei hüvitada. Kõik suuremad erakonnad on nõus Eesti Erametsaliidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ettepanekuga, et erametsaomanikule tuleb taolised piirangud rahaliselt hüvitada. 

“Küsisime kõikidelt tänastelt parlamendierakondadelt ning uutest tulijatest ka Eesti 200 käest nende seisukohta: kas nad arvavad, et erametsaomanikele tuleb nende metsale seatud piiranguid rahaliselt hüvitada. Selles küsimuses olid kõik erakonnad üksmeelel, et seda tuleb teha,” sõnas Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link.

“Meil on täna ligikaudu 2000 erametsaomanikku, kelle maa jääb väljapoole Natura 2000 alasid. Nende mets on võetud kaitse, neil pole õigust seda majandada. Samas ei pakuta neile selle eest mitte mingit hüvitist,” ilmestas Link probleemi.

Mitmetel erakondadel on vastav punkt ka valimisprogrammi sisse kirjutatud.

  • Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Erametsaliit küsisid suuremate erakondade arvamust metsanduse kohta, töötasid läbi nende valimisprogrammid ja reastasid erakonnad metsanduse valimiskompassile.
  • Kompass annab igaühele võimaluse ka võrrelda, millise erakonnaga tema vaated kõige sarnasemad on. Kompass on leitav www.erametsaliit.ee/valimiskompass

Loe pikemalt siit.

Populaarne

Tagasi üles