K, 8.02.2023

Külaliikumine Kodukant kogub nii lustakaid kui õudsaid külalugusid

maaelu.postimees.ee
Külaliikumine Kodukant kogub nii lustakaid kui õudsaid külalugusid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Liikumise Kodukant eestvedajad loodavad, et mõnest külapajatusest sünnib inspiratsioon sama legendaarsele loole kui Juhan Smuuli "Suvitajad", millest sündis armastatud film "Siin me oleme".
Liikumise Kodukant eestvedajad loodavad, et mõnest külapajatusest sünnib inspiratsioon sama legendaarsele loole kui Juhan Smuuli "Suvitajad", millest sündis armastatud film "Siin me oleme". Foto: ERR

Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub maal elavaid inimesi saatma rahvajutte, tõestisündinud juhtumeid või jutukesi erakordsetest külaelanikest, et talletada nii Eesti külade eredamaid lugusid.

"Igas külas on ju teadagi pajatada kõikvõimalikke lugusid - romantilisi ja südamlikke, ahhetamapanevaid, teinekord aga ka õudseid, lausa verd tarretama panevaid, nii tõestisündinud kui lihtsalt muhedaid rahvajutte," rääkis Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk.

Kõigi lugude vahel lähevad loosi auhinnad ja valik lugudest kantakse ette 2019. suvel toimuval Eesti Külade Maapäeval. "Praegusel aastaajal sobib saatmiseks ka mõni vahva ja südamlik jõululugu," lisas Habakukk.

Idee sai alguse külaraamatute rohkusest, mille tõi kaasa EV100 juubeliaasta. Habakukk kõneles, et külades anti välja nii palju vahvaid külaraamatuid, et tekkis mõte - miks mitte kutsuda inimesi üles noppima sealt välja kõige erilisemaid lugusid.

Pole aga ka võimatu, et mõnest külapajatusest sünnib inspiratsioon sama legendaarsele loole kui Juhan Smuuli "Suvitajad".

“Need võivad olla näiteks sündmused või isikud, kes midagi erakordset korda saatnud. Või lihtsalt põneva saatusega külaelanikud, veidrad juhtumused külla sõitnutega või mõni muu jutustamist vääriv seik - hea võimalus näiteks koduloohuvilisel õpilasel oma kodukoha külaraamatuga tutvust teha ja see eriline lugu välja otsida," rääkis ta.

"Mine tea, mida koduküla kohta teada saate - näiteks, et seal on elanud tõeline kangelane või hoopis palgamõrvar! Pole aga ka võimatu, et mõnest külapajatusest sünnib inspiratsioon sama legendaarsele loole kui Juhan Smuuli "Suvitajad"," arvas Habakukk. "Võivad aga olla ka lood, mis tänapäevased ja pole raamatusse jõudnud."

  • Lugusid ootab külaliikumine kuni 24. veebruarini e-postiaadressile press@kodukant.ee,need võivad olla nii tekstifailid kuni 10 000 tähemärki, fotodega täiendatud lood kui ka veebi üles laetud videod.
  • Lood avaldatakse ka Eesti Külaliikumise Kodukant kodulehel, sotsiaalmeediakanalites ja mujal.​ Infot saab ka Kodukandi lehelt Facebookis.
Märksõnad
Tagasi üles