Ka teistes linnurühmades on rohkesti kalatoidulisi, näiteks kosklad, kajakad, ännid, tiirud, käärnokad, alklased, hulk kullilisi, paar kakku, hulk jäälinde jt. Värblindude hulgast söövad kalu juhuse avanedes paljud vareslased, meil näiteks hallvares ja ronk, kes aga ise aktiivset kalajahti ei pea. Ka mitmed kajakad ja kullid, näiteks must-harksaba, lepivad kaldalt leitud või veepinnal ulpivate surnud kaladega. Peale kalade püüavad hea sukeldumisvõimega pingviinid, enamik alklasi ja tormilinde ning mitmed teisedki ookeanilinnud ka vähilaadseid (nn krilli) ja väikesi peajalgseid (seepiaid ja kalmaare).
Toitu hangivad eri linnuliigid üsna mitmel viisil. Pingviinid, sukel-tormilinnud ja alklased (nt krüüsel, lunnid, tirgud) kasutavad vee all sõudes tiibu. Enamikul teistel veelindudel on põhilised sõudevahendid ujulestad. Veealust kalajahti peetakse enamasti horisontaalselt ujudes. Seda harrastavad kaurid, pütid, kormoranid, kosklad ja algid. Pingviinide ujumisvõime lubab neil sukeldumissügavust väga operatiivselt muuta ja nad lausa sähvatlevad üles-alla, kala- või krilliparve liikumise järgi.
Mitmed linnud tabavad kalu sööstsukeldumise teel. Nii talitavad mitmed pelikanid ja pelikaniliste seltsi kuuluvad suulad, kes mere kohal tavaliselt salkadena lennates-patrullides kalaparve märgates tõmbavad väljasirutatud tiivad keha ligi kokku ja kukutavad end pea ees mitmekümne meetri kõrguselt vette. Langemishoog viib neid kuni 10 meetri sügavusele, kus kahmavad kala või kalmaari noka vahele. Nad võivad vee all jalgade ja tiibade varal ujudes oma saaki jälitadagi, jõudes mõnikord kuni 25 meetri sügavusele.