Veebikaamerast saab jälgida jõeforelle

Jõeforell

FOTO: Tiit Hunt

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) loodusblogi veebikaamera on üles seatud Põlulasse, kus saab väikese ojakese lühikesel lõigul vaadata looduslike jõeforellide tegemisi.

Tiikide vahel voolav ojake on ühtlasi ainus neile kaladele sobilik kudemispaik, teatas RMK pressiesindaja vahendusel.

Tänavu sügisel on jõeforellide kudemine jäänud pigem hilisemaks. Kudemine algab sügisel vee temperatuuri alanedes 6-7 kraadini ning kestab tavapäraselt oktoobri keskpaigast novembri lõpuni, allikalistes vetes isegi jaanuari lõpuni.

„Täna veel puudub kindel teadmine, kas sellel koelmul on jõeforellide kudemise tippaeg juba möödas, kestab või alles ees. Igal juhul on siin saalimas päeval kui öösel kümneid pulmarüüs isendeid ja aeg-ajalt püütakse sabaga kruusa lendu ajades valmistada pesalohku,“ kirjutas RMK loodusblogis zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Varematel aastatel on peale forellide, luukaritsate, konnade ja puruvanade käinud kaamera ees ka saaki jahtiv saarmas ja üllatusena forellimarja õgivad sinikael-pardid. Kui ilm läheb talviseks võib kuulda ka jäälindu, kes tuleb oja kaldal kasvava lepa oksale luukaritsatele jahti pidama.

Põlula forellikaamerat saab jälgida RMK loodusblogi veebikaamera kaudu aadressil http://www.rmk.ee/loodusblogi.

Populaarne

Tagasi üles