Kas kütus võib talveks muruniidukisse ja traktorisse jääda?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kui asute sügisel viimast korda muru niitma, siis jälgige, et masinasse valatud bensiin saaks lõpuni kasutatud.

FOTO: Karli Saul/SCANPIX

Viimaseid töid õues ja põllul tehes tasub jälgida, et muruniidukisse ja muusse tehnikasse pandud bensiin saaks lõpuni kasutatud. Uue põlvkonna taastuvkomponenti sisaldav diislikütus säilib ka üle talve.

„Autokütuse kasutamine aiatehnikas on laialt levinud, kuid vähem teatakse, et enne talvekorterisse seisma panemist tasub bensiiniga töötava masina kütus lõpuni kasutada. Ka ei maksa kodustes tingimustes bensiini üle talve säilitada. Masin käivitub kevadel paremini, kui selleks tarvitada värsket bensiini,” rääkis Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

Bensiin sisaldab etanooli ning kütusepaagis ja koduses kanistris puutub see paratamatult kokku õhuga. Seetõttu tasub bensiini kütusena kasutamisel järgida reeglit, et bensiin püsib värske 30 päeva pärast tankimist, lisas Kuuse.

Teine lugu traktorite ja muu rasketehnikaga, mis sõidavad diislikütusega. Kui diislikütusesse on lisatud uue põlvkonna taastuvkomponenti, säilib kütus üle talve ning on kasutatav ka miinuskraadidega. „See on põhjus, miks Neste kasutab diislikütuse lisandina uue põlvkonna taastuvkomponenti HVO-d,” lisas Kuuse.

Tagasi üles