Parimaks metsamajandajaks valiti Lauri Salumäe

Haapsalus toimunud metsapäeval tunnustati parimaid metsaomanikke.

FOTO: Kaarel Langemets

Laupäeval Haapsalu külje all Uuemõisa mõisapargis toimunud metsapäeval kuulutati 2018. aasta parimaks metsamajandajaks Lauri Salumäe.

Eesti Erametsaliidu ja Erametsakeskuse koostöös 25. korda korraldatud konkursi žürii valik langes Lääne-Virumaalt pärit Salumäe kasuks, sest ta paistab silma põhjalike teadmiste, järjekindla tegevuse ja selgete sihtidega oma metsa majandamisel. Säästva metsamajandamise kinnituseks on tal ka FSC sertifikaat, mille nõuetele peavad vastama kõik pere metsades tehtud tööd.

Eesti Erametsaliidu juhatuse esimehe Mikk Linki sõnul oli tänavusel konkursil mitu väga tugeva taustaga metsaomanikku ning parima metsamajandaja tiitli saaja üle arutati pikalt.

„On rõõm näha, et oma metsa jätkusuutlikult ja teadmispõhiselt majandavad metsaomanikud on valmis oma teadmisi ja kogemusi ka teistega jagama,“ lausus Link. „Parimate metsamajandajate konkurss annab meile hea võimaluse neid tublisid omanikke esile tõsta, kuid ka ühiskonnale säästlikku metsamajandust lähemalt tutvustada.“

Salumäe on koos perega panustanud nii metsanduse kui maaelu edendamisse laiemalt. Oma metsa kasvamise ja kasvatamise kogemust jagab ta kõigi huvilistega hiljuti loodud õpperajal, kus saab hea ülevaate sellest, kuidas erinevas vanuses mets kasvab, milliseid töid seal tehakse ning kuidas metsa uuendamisel ja kasvatamisel ka teiste metsaelanikega, näiteks naabrist põdraga ühist keelt otsitakse.

Salumäe sõnul elab ta teadmisega, et tulevik tuleb kindlasti ja on kindel ka selles, et tulevikus soovime paremini elada, sh ka rohkem tulu teenida. „Seda pean ma silmas ka oma metsa majandamisel ja investeerin noore metsa hooldamisse ja kasvatamisse, et tulevikus oleks metsad paremad ja kvaliteetsemad,“ ütles ta.

2018. aasta parima metsamajandaja konkursi tulemused:

Lauri Salumäe – 2018. aasta parim metsamajandaja (Lääne-Virumaa)

Maive Vaarpu – taimetundja metsaomanik (Hiiumaa)

EELK Ridala Püha Magdaleena kogudus – ühistegevust toetav metsaomanik (Läänemaa)

Ilmo Torn – laiahaardeline metsaomanik (Saaremaa)

Märt ja Oliver Koitmaa – tubli hobimetsaomanik (Tartumaa)

Tornator Eesti OÜ – professionaalne metsamajandaja (üle Eesti)

Jüri Stroo – tubli püsimetsamajandaja (Lääne-Virumaa)

Mikk Vakkum – metsamajanduse tulevikutegija + Deskise eriauhind

(Järvamaa)

Mare ja Heini Kunimägi – innukas metsauuendaja + AS Plantex/Juhani

Puukool eriauhind (Viljandimaa)

Populaarne

Tagasi üles