Homme algavad Jänedal talupäevad

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: MARIANNE LOORENTS / VIRUMAA TEATAJA/Scanpix

Jäneda on valmis võõrustama talupäevalisi. Homme ja ülehomme toimuvad Jänedal traditsioonilised talupäevad, kus põllumeestele ja ka linnarahavale näidatakse ning pakutakse müüa uusimat põllumajandustehnikat, aiataimi ja -kaupu ning talutoodangut.

Tavaks on saanud ka tõuloomade näitused-konkursid. Kahel talupäeval tutvustavad Eesti tõuloomakasvatajate ühistu ja Eesti lihaveisekasvatajate selts Eestis kasvatatavaid veisetõuge, tõulammaste aretusühistu aga lambatõuge. 

Kel uusim talutehnika vaadatud, turukott head-paremat taludes tehtud ja kasvatatud söögikraami täis, võib laupäeval vaadata-kuulata välilaval Jüri Homenjat, kohalikke taidlejaid ning kõhutantsijaid. 

Esimest korda on talupäevadel kohal mammograafiabuss. «Ettevõte Baltic Agro koostöös Eesti Vähiliiduga viib läbi heategevuslikku projekti  «Vali roosa», mille eesmärk on aidata läbi viia rinnavähi sõeluuringut maaapiirkondades, kuhu on kavatsetud saata mammograafiabussid.

Nagu ikka, on lisaks tehnika ja tõuloomade näitusele ning talutoodangu müügile avatud ka käsitöökeskus Musta Täku talli ülakorrusel. 

Homme pärastlõunal  kell 15 toimub mõisa saalis Väike-Maarja Seltsimaja näiteringi etendus «Homo Erectus ehk naiste vahetamine». Vene poeedi, kirjaniku ja dramaturgi Juri Poljakovi näidend räägib armastusest 1990. aastate lõpul Venemaal.

Homme õhtul toimub mõnus talupäevasimman ansambel Patune Pool laulude saatel Musta Täku tallis. Milline näeb Jäneda ning kogu laadamelu välja õhust, seda saab vaadata  helikopterilt mõlemal talupäeval.

Tagasi üles